کلاهبرداری 110 میلیون دلاری در اسپانیا

اخبار
زمان مطالعه : 1 دقیقه

مقامات اسپانیا توانستند از ادامه‌ی روند کلاهبرداری گسترده‌ای از رمزارزها که توسط یک سازمان جنایتکار سازماندهی شده بود، جلوگیری کنند. متخلفان بیش از 100 میلیون یورو (110 میلیون دلار) اختلاس کرده‌اند. این مبلغ متعلق به بیش از 3000 قربانی می‌باشد.

یک رسانه‌ محلی گزارش داد که گاردیا سیویل (قدیمی‌ترین آژانس مجری قانون در اسپانیا) یک پرونده جرم را بررسی می‌کند. گاردیا سیویل تایید کرد که اعضای این سازمان قربانیان را از طریق تماس‌های تلفنی، تبلیغات در روزنامه‌ها یا پیامک به طرح خود جذب می‌کنند و به آن‌ها وعده سود زیاد و بدون ریسک را می‌دهند.

کلاهبرداران، پس از رسمی شدن قرارداد با مشتریان و دریافت وجوه، دسترسی به وب سایتی را برای آن‌ها فراهم کردند که در آن، کاربران می‌توانستند سود سرمایه گذاری خود را با نمودارهای جعلی مشاهده کنند. جنایتکاران حتی به دلالان کلاهبردار دستور دادند که با قربانیان در تماس باشند تا بتوانند آن‌ها را به سرمایه‌گذاری بیشتر در این طرح تشویق کنند.

پلیس تاکنون تنها یک مظنون را در مایورکا به اتهام عضویت در این گروه جنایی بازداشت کرده است. تحقیقات برای دستگیری سایر اعضای این گروه در جریان است.

منبع:
cryptopotato
محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *