گروه بلاک پست

درباره ما

مجموعه بلاک‌پست فعالیت خود را در تابستان 1401، با هدف ارتقای دانش فارسی‌زبانان در رابطه‌ با فناوری بلاکچین و صنعت ارزهای دیجیتال شروع کرد. برای این منظور، تیم بلاک‌پست گلچینی از اخبار مرتبط با این حوزه را از منابع مرتبط دریافت و منتشر می‌کند و همچنین مهم‌ترین موضوعات و رویدادها در این زمینه را با نگاهی منصفانه مورد ارزیابی و نقد قرار می‌دهد. شایان ذکر است، اگرچه بلاک‌پست از قوانین جاری ج.ا.ایران تبعیت می‌کند؛ اما وب‌سایتی مستقل و خصوصی است که وابسته به هیچ نهاد دولتی نمی‌باشد.

چرا بلاک پست تشکیل شد؟

قابلیت‌های استثنایی موجود در پروژه‌های مبتنی بر فناوری بلاکچین به ویژه ارزهای دیجیتال، بستری مناسب برای پاسخگویی به محدودیت‌های سیستم اقتصادی فعلی در جهان فراهم کرده است. این موضوع سبب شده است که پذیرش این فناوری نوظهور در میان عموم، با سرعتی چشم‌گیر در حال رشد باشد. اما یکی از چالش‌هایی که در این جریان وجود دارد ضررهای سنگینی می‌باشد که برخی از افراد به دلیل اطلاعات کم و یا غلط در مورد پیچیدگی، سازوکار و تدابیر امنیتی برای استفاده از این فناوری متحمل می‌شوند. از سوی دیگر، برخی رسانه‌ها با فضاسازی‌های خبری، برجسته‌سازی پروژه‌های بی‌ارزش با وعده‌های اجرانشدنی، انتشار اخبار دروغ و همچنین ارائه سیگنال‌های خرید و فروش آن هم در بازار‌ پرنوسان ارزهای دیجیتال، شرایط را برای آسیب‌پذیرترشدن افراد و سوءاستفاده کلاهبرداران تسهیل می‌کنند. بنابراین، خلا وجود یک فضای کارآمد و سالم برای دستیابی افراد به اطلاعات درست و شفاف منجر به شکل‌گیری وب‌سایت بلاک‌پست شد. رسالت اصلی بلاک‌پست ارائه‌‌ی تصویری واقعی و متفاوت از این صنعت و بازارهای آن می‌باشد تا به افراد علاقمند به این حوزه کمک کند در مسیری با حداقل ریسک قدم بردارند.

ارزش‌ها و سیاست‌های بلاک‌پست:
  • اعتماد عمومی مخاطبان به بلاک‌پست یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های این وب‌سایت است. از این رو، تیم بلاک‌پست همواره می‌کوشد برای پوشش اخبار، از منابع معتبر استفاده کند و برای تایید صحت و سقم این اخبار در حد توان اهتمام ورزد. علاوه بر این، انعکاس واقعی و بدون تحریف اخبار، از جمله سیاست‌های مهم بلاک‌پست می‌باشد.
  • ترویج فرهنگ نقد سالم و اصولی یکی از ارزش‌های اساسی این وب‌سایت است. تیم بلاک‌پست برای ارائه‌ی تصویری روشن و همه‌جانبه از خطرات، آسیب‌پذیری‌ها، عملکرد پروژه‌ها و صاحبان آن‌ها غرایز شخصی اعمال نمی‌کند و نقد وارده بر پایه نقدی اخلاق‌گرایانه و منطقی می‌باشد.

تیم ما