تحلیل هگز (eHEX)؛ نمودار لحظه‌ای و تحلیل تکنیکال هگز

تحلیل تکنیکال
زمان مطالعه : 20 دقیقه

به‌روزرسانی تحلیل هگز (eHEX) 13 اردیبهشت

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، نمودار مطابق با تحلیل گذشته، افزایش قیمتی تا حدود 0.0022 تا 0.0025 دلار داشت که طی این حرکت به سقف کانال رسید و با فشار فروش شدیدی مواجه شد.

همچنین اگر به RSI نیز دقت کنید متوجه می‌شوید که این اسیلاتور نیز به سطح مقاومتی PRZ رسیده است که باعث افزایش میزان عرضه می‌شود.

اکنون نظر تحلیلگر این است که نمودار هکس می‌تواند مجددا به سقف کانال نزولی برسد. اگر طی این افزایش، RSI بتواند از مقاومت خود عبور کند، نمودار قیمت نیز می‌تواند سقف کانال را بشکند و به مقاومت بعدی در حدود 0.0035 تا 0.0040 دلار برسد.

از طرفی اگر در جهت خلاف انتظار حرکت کند، حمایت‌ها در حدود 0.0017 و 0.0011 دلار هستند.


به‌روزرسانی تحلیل هگز (eHEX) 25 فروردین

حجم معاملات هکس اتریوم پس از توییت ریچارد‌ هارت، سازنده این ارز به شدت کاهش یافته است. با این کاهش حجم معاملات، همانطور که در تحلیل گذشته عنوان شد، نمی‌توان انتظار زیادی از این ارز برای افزایش قیمت داشت.

اما اگر صرفا از منظر تحلیل تکنیکال بخواهیم به هکس شبکه اتریوم بنگریم، می‌توان گفت این ارز در یک کانال نزولی بلندمدت در حرکت بوده است که اکنون در کف کانال خود قرار دارد. همچنین RSI نیز واگرایی مثبت ضعیفی را نشان می‌دهد که نشان دهنده افزایش قیمت یا کاهش ریزش در آینده است.

با توجه به نمودار و سیگنال‌ها، صرفا بر اساس تحلیل نمودار و در نظر نگرفتن حواشی و … انتظار می‌روند نمودار مقداری افزایش قیمت را داشته باشد که از نظر تحلیلگر این افزایش قیمت حداکثر تا حدود 0.0022 تا 0.0025 دلار باشد. همچنین  در صورت کاهش قیمت، سطح حمایتی محدوده کف کانال در قیمت 0.0013 خواهد بود. اگر قیمت از 0.0013 کمتر شود، اولین سطح حمایتی 0.0005 خواهد بود.

از طرفی می‌توان گفت که در این ارز احتمالا فقط معامله‌گران کوتاه مدت در حال فعالیت هستند. پس با هر افزایش قیمت، عده‌ای که در سود هستند اقدام به فروش خواهند کرد و از همین رو افزایش قیمت آنچنانی را نخواهد داشت. افزایش قیمت بلندمدت فقط در یک صورت امکان‌پذیر است که عده‌ای از جامعه هکس، مجددا سرمایه خیلی زیادی را وارد این ارز کنند که با توجه کارمزدهای بسیار بالای شبکه اتریوم بعید به نظر می‌رسد.


به‌روزرسانی تحلیل هگز (eHEX) 26 اسفند 1402

پس از تحلیل گذشته در 20 اسفند ماه، ریچارد هارت، بنیان‌گذار این ارز طی پیامی در توییتر اعلام کرد که معامله هکس در شبکه اتریوم در مقایسه با شبکه پالس‌چین، به دلیل بالا بودن کارمزدهای شبکه اتریوم به صرفه نیست و هکس شبکه پالس‌چین را از این حیث برتر شمرد.

پس از آن دارندگان هکس در شبکه اتریوم این برداشت را کردند که ریچارد هارت با انتشار این توییت اتمام حجتی را برای استفاده از هکس پالس‌چین داشته است. در نتیجه دارندگان هکس اتریوم، اقدام به فروش توکن‌های خود کردند. این امر میزان عرضه این توکن را به یکباره افزایش داد و باعث کاهش قیمت حدود 85 درصدی طی 5 روز شد.

این ریزش ناگهانی، باعث حرکت نمودار در جهت خلاف ذهنیت تحلیلکر شد. همانطور که درتصویر مشخص است، ابتدا نمودار تا سطح شماره 1 در قیمت 0.004 ریزش داشته است. این سطح توانست برای 2 روز ریزش قیمت را متوقف کند. اما با پیدا شدن فروشندگان جدید، این ارز ریزش بیشتری را تا محدوده حمایتی کف کانال در حدود قیمت 0.00165 دلار داشت. در این بین، قیمت هکس به نظر عده‌ای خریدار جدید ارزان جلوه کرد و باعث شد تا قیمت از کف کانال رشد 100 درصدی را تا این لحظه داشته باشد.

اکنون نمودار دقیقا در پشت سطح مقاومتی قرار دارد که به نظر می‌رسد توانایی عبور از این سطح را نداشته باشد. با توجه به این شرایط تحلیلگر انتظار دارد تا هکس برای مدتی بین کف کانال و سطح شماره 1 در قیمت 0.004 نوسان‌های کوتاه و فرسایشی انجام دهد زیرا به نظر نمی‌رسد هکس اتریوم قدرت کافی برای حرکات بزرگ را داشته باشد. همچنین با توجه به این ریزش اخیر، تحلیلگر هیچ ذهنیت بلند مدتی ندارد.


به‌روزرسانی تحلیل هگز (eHEX) 20 اسفند 1402

هکس نیز مانند سایر ارزهای شبکه پالس‌چین در پامپ اخیر، رشد ناگهانی حدود 35 درصدی را تجربه کرد. اما این پامپ هم توانایی شکست سطح هفتگی شماره 2 در قیمت 0.01 تا 0.013 دلار را نداشت و صرفا توانست برای ساعتی در این سطح نفوذ انجام بدهد.

طی حرکات اخیر، سیگنال‌های مثبتی در هکس ایجاد شده که می‌توانند دارندگان این ارز را به آینده امیدوار کنند. اگر به تایم هفتگی دقت کنید، نمودار توانسته است که در سطح هفتگی شماره 2 نفوذ کند. همچنین اندیکاتور RSI در تایم هفتگی نیز توانسته است از مقاومت 50 عبور کند. سیگنال مثبت بعدی نیز شکست خط روند نزولی RSI تایم روزانه است.

تمام این سیگنال‌ها نشان دهنده افزایش قدرت تدریجی خریدارن است. با توجه به این شرایط تحلیلگر انتظار دارد تا نمودار در آینده نه چندان دور، بتواند مقاومت قدرتمند شماره 2 را بشکند. اما پیش از عبور از این سطح، به احتمال زیاد کمی درجا زدن و حتی اصلاح قیمت را خواهیم داشت. اصلاح قیمت احتمالی (با احتمال نسبتا ضعیف) می‌تواند تا سطوح 0.09 و حتی 0.08 ادامه داشته باشد.

در صورتی که نمودار از سطح شماره 2 به طور کامل عبور کند، مقاومت‌های بلند مدت پیش رو 0.018 دلار، محدوده 0.024 تا 0.032، قیمت 0.045 دلار و پس از آن حدود 8 سنت خواهد بود. در انتها نیز باید اشاره شود که اگر حدود 750 میلیون هکس به سرقت رفته ناگهان به فروش برسد، این تحلیل از فاقد اعتبار خواهد شد.


به‌روزرسانی تحلیل هگز (eHEX) 9 اسفند 1402

هفتگی

اگر به نمودار هگز (هکس) در تایم هفتگی بنگریم، دلیل درجا زدن هفت هفته اخیر را می‌توان مقاومت هفتگی B در حدود قیمت 0.0117 تا 0.016 دلار دانست. این سطح مقاومتی به قدری مهم و پر قدرت است که اگر بشکند، می‌توان گفت نمودار هکس تا قیمت 8 سنت مقاومت جدی دیگری ندارد.

اکنون نیز نمودار در روند رنج (الگوی بیس) به سر می‌برد. اگر این بیس به سمت بالا بشکند، احتمالا هم زمان سطح مقاومتی خود را نیز بشکند و برای حرکت صعودی آماده شود.

همچنین اگر به اندیکاتور RSI دقت کنید، متوجه خواهید شد که این اندیکاتور نیز درگیر منطقه PRZ مقاومتی است و درون الگوی بیس قرار دارد. اگر RSI از بیس خود به سمت بالا خارج شود تایید کننده شروع حرکت صعودی خواهد بود. در حال حاضر نیز تنها کاری که می‌توان انجام داد انتظار است تا نمودار و اندیکاتور از بیس‌ها به یک سمت خارج شود.

روزانه

در تایم روزانه نیز این بلاتکلیفی را مشاهده می‌گنید. همانطور که می‌بینید پس از تحلیل گذشته، نمودار توانست مطابق با انتظار افزایش قیمت را داشته باشد و با رشد حدود 50 درصدی به سطح مقاومتی هفتگی شماره 2 رسید. پس از آن، در شکست این سطح ناتوان بود و مجددا به سمت سطح حمایتی شماره 4 در حدود قیمت 0.0072 تا 0.008 رسید.

دیدگاه کلی تحلیلگر هنوز صعودی است. اما با توجه به این شرایط که نمودار فعلا توانایی شکست سطح هفتگی را ندارد دو سناریو وجود خواهد داشت. در اولین حالت، ممکن است نمودار از حمایت شماره 4 مجددا برگشته و خود را به حدود قیمت 1 تا 1.3 سنت برساند. در این حالت به نظر می‌رسد قیمت توانایی شکست مقاومت هفتگی را نداشته باشد.

اما در حالت دوم، انتظار می‌رود که نمودار حمایت شماره 4 را شکسته و به سطوح پایین‌تر در حدود قیمت‌ 0.006 دلار و حتی سطح شماره 1 در قیمت 0.0046 دلار (احتمال خیلی ضعیف) برسد. سپس از این سطوح با قدرت، برای شکست سطح هفتگی اقدام کند.


به‌روزرسانی تحلیل هگز (eHEX) 15 بهمن 1402

مطابق با انتظار و سناریوی بیان شده، قیمت مجددا به سطح شماره 4 در حدود قیمت 0.008 تا 0.0073 برگشته است. طی نوسانات اخیر خط روند نزولی چهارساعته نیز شکسته است. اما طی این نوسانات، اندیکاتور RSI حمایت خود را از دست داده و به سمت حمایت بعدی حرکت کرده است که نشان دهنده اصلاح قیمت موقت و بیشتر است. احتمال دارد نمودار به کف سطح 4 در قیمت 0.0073 برسد.

نظر و دیدگاه شخصی تحلیلگر هنوز در بلندمدت صعودی است و انتظار دارد تا سطح شماره 4 مجددا از قیمت حمایت کند. در صورتی هم که بر خلاف انتظار سطح شماره 4 بشکند، حمایت‌ها قیمت 0.006 و سطح شماره 1 خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هگز


تحلیل هگز (eHEX) 2 بهمن 1402

در تحلیل گذشته ارز هکس، دیدگاه بر این بود که قبل از شکستِ سطح شماره 2 در حدود قیمت 0.01 تا 0.013، نمودار اصلاح خواهد داشت که دقیقا این اتفاق افتاده است و نمودار تا محدوده شماره 4 در حدود قیمت 0.008 دلار اصلاح کرده است. (محل سطح شماره 4 کمی اصلاح و جابجا شده است.)

به محض این که نمودار به سطح حمایتی 4 رسید، برای دو مرتبه متوالی قیمت بلافاصله برگشت داده شده است که نشان از قدرت سطح و ذهنیت خرید در این ناحیه دارد. اکنون که برخی از معامله‌گرانی ترسیده از بازار خارج شده‌اند، احتمال رشد قیمت وجود دارد. اما به احتمال زیاد یکبار دیگر این سناریو رسیدن قیمت به سطح شماره 4 اجرا شود تا به اصطلاح دست‌های لرزان را از بازار خارج کنند.

دیدگاه شخصی تحلیلگر به طور کلی صعودی بوده و انتظار دارد که سطح مقاومتی شماره 2 در محدوده قیمتی 0.01 تا 0.013 دلار شکسته شده و قیمت خود را به سطح  شماره 3 در محدوده قیمتی 0.025 تا 0.032 برساند. البته در این بین مقاومتی نیز در محدوده 0.018 نیز وجود دارد که می‌تواند قیمت را برای مدتی نگه‌ دارد.

سطح حمایتی و نقطه ورود مناسب در حدود سطح شماره 4 در قیمت 0.008 دلار است. اما اگر نمودار بر خلاف نظر تحلیل‌گر حرکت کرد و سطح شماره 4 را نیز شکست، حمایت‌های مهم و کلیدی در قیمت‌های 0.006 و سطح شماره 1 در بازه قیمتی 0.005 تا 0.0044 هستند.

تحلیل ارز هگز


تحلیل هگز (eHEX) 25 دی 1402

مطابق با تحلیل گذشته، سطح قدرتمند شماره 1 و همچنین حمایت 4 ساعته معرفی شده در تحلیل گذشته در قیمت 0.0040 به خوبی توانست جلو کاهش بیشتر قیمت را بگیرد. پس از آن مطابق با انتظار قیمت به سمت سقف کانال حرکت کرده و از کانال نزولی خود خارج شده و با قدرت خود را به سطح هفتگی شماره 2 در قیمت 0.01 تا 0.0136 رساند.

اکنون حدود 5 روز است که قیمت قبل از این سطح در حال درجا زدن و جمع آوری نقدینگی است. این امر این احتمال را افزایش می‌دهد که  نمودار در بلندمدت قرار است سطح شماره 2 را نیز بشکند و خود را به سطوح مقاومتی بالاتر در قیمت‌ 0.018 و سطح 3 در قیمت 0.025 و 0.032 برساند.

البته قبل از شکست، نمودار نیازمند کمی اصلاح قیمت است تا RSI نیز توانایی و قدرت رسیدن به سطح بالاتر را داشته باشد. در صورتی که اصلاح قیمتی رخ بدهد، اولین حمایت قیمت 0.0085 (حمایت 4 ساعته) و بعد از آن سطح شماره 4 در محدوده قیمت 0.0075 خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هگز


تحلیل هگز (eHEX) 14 دی 1402

همانطور که در تحلیل گذشته عنوان شد، قیمت دقیقا در منطقه PRZ مقاومتی قرار داشت. این منطقه با قدرت فراوان توانست جلو رشد قیمت را گرفته و باعث کاهش قیمت حدود 25 درصدی تا این لحظه بشود.

در حال حاضر نیز قیمت مجددا به سمت سطح قدرتمند شماره 1 در محدوده قیمتی 0.0052 تا 0.0043 رسیده است که حتی امکان نفوذ موقت در این سطح تا محدوده قیمتی 0.004 نیز وجود دارد. اکنون که قیمت بر روی سطح حمایتی قرار دارد، گویا شرایط ورود محیا شده است. فروش در این قیمت‌ها به شدت ریسک دارد و امکان جا ماندن از بازار را دارد.

اکنون پس از حدود 25 درصد کاهش، انتظار می‌رود قیمت از همین سطوح حمایت شده و مجددا به سمت سطح خط روند قرمز رنگ حرکت کند. در صورت افزایش قیمت مقاومت‌های پیش رو 0.0052 و 0.006 دلار هستند. در صورتی که قیمت در سطح شماره 1 نفوذ کند یا آن را بشکند نیز، قیمت 0.0043 تا 0.0040 اولین حمایت 4 ساعته است.


تحلیل هگز (eHEX) 9 دی 1402

هفتگی

هکس در تایم هفتگی مطابق با تحلیل 26 مهر ماه، پس از تایید واگرایی مثبت، رشد حدودا 300 درصدی را تجربه کرده و خود را به سطح مورد انتظار B در محدوده قیمتی 0.011 تا 0.0074 رساند. این ناحیه به همراه کانال نزولی قرمز رنگ، یک منطقه PRZ تشکیل داده‌اند و توانستند قیمت را بلافاصله برگردانند. بر اساس آخرین کندل نیز گویا نمودار از اصلاح قیمت خارج شده و قصد دارد مجددا سطح B در حدود قیمت 1 سنت را تست کند. جزئیات بیشتر را در تایم رزوانه بررسی می‌کنیم.

روزانه

شکست خط روند نزولیِ حاصل از اصلاح قیمت (خط روند آبی)، کاملا مشهود است که نشان دهنده قدرت گرفتن خریداران است. همچنین اندیکاتور RSI نیز از مقاومت خود عبور کرده است که باز هم قدرت خریداران را نشان می‌دهد. اما نکته مهم این است که اکنون قیمت دقیقا در زیر سطح مقاومت PRZ در قیمت حدود 0.006 قرار دارد که این سطح می‌تواند برای مدتی از رشد قیمت جلوگیری کند.

در صورت شکست این سطح این سطح اولین مقاومت سطح شماره 4 در محدوده قیمتی 0.0075 است و پس از آن نیز محدوده قیمتی 0.01 تا 0.0135 مقاومت قدرتمندی بعدی محسوب می‌شود. اما در صورتی که نمودار نتواند از سطح مورد نظر عبور کند، اولین سطح حمایت محدوده 0.005 خواهد بود.


تحلیل هگز (eHEX) 20 آذر 1402

همانطور که مشاهده می‌کنید، نمودار هکس مجددا برای تست سطح 1 اقدام کرده است. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که سطح 1، هربار پس از رسیدن قیمت به آن نمودار را با قدرت برگردانده است که این امر نشان دهنده قدرت این سطح است.

شرایط کلی تحلیل نسبت به گذشته هیچ تغییری نداشته است و برای مشخص شدن مسیر و روند نمودار، قیمت باید از یکی از سطوح شماره 1 یا 4 عبور کند. در صورت عبور قیمت از سطح شماره 4، اولین سطح کلیدی، مقاومت شماره 2 است و در صورتی که قیمت سطح شماره 1 را بشکند، اولین حمایت، محدوده قیمت 0.00432 تا 0.00405 است که یک حمایت 4 ساعته می‌باشد. همچنین اولین حمایت مناسب روزانه نیز سطح منشاء حرکت در محدوده قیمتی 0.0032 تا 0.003 است.

در این بین اگر به نمودار RSI نیز دقت کنید، متوجه می‌شوید که نمودار RSI به خط روند حمایتی خود رسیده است که تاکنون 4 مرتبه از RSI حمایت کرده است. می‌توان این نکته را به عنوان سیگنال مثبتی در جهت رشد قیمت در نظر گرفت. اما باید خاطر نشان کرد که خط روند حمایتی نباید به سمت پایین شکسته شود.

 


تحلیل هگز (eHEX) 2 آذر 1402

مطابق با تحلیل گذشته، قیمت از سطح مورد انتظار شماره 1 برگشته است و همانطور که مشاهده می‌کنید، نمودار بر روی این سطح یک پیوت روزانه تشکیل داده است. همچنین RSI نیز به خط روند صعودی خود واکنش نشان داده است. معمولا پس از تشکیل پیوت قیمت یکبار دیگر به سمت پیوت بر می‌گردد. اگر چنین حالتی اتفاق رخ دهد، اولین سطح حمایتی در محدوده قیمت 0.0056 خواهد بود. حتی امکان دارد قیمت مجددا سطح شماره 1 را تست کند. اما در صورت افزایش قیمت مهمترین مقاومت، سطح شماره 4 است که با سقف کانال بلندمدت خود ناحیه PRZ تشکیل داده است.

قیمت برای رشد یا ریزش بیشتر نیاز دارد تا یکی از سطوح شماره 1 یا سقف کانال را بشکند. در غیر این صورت، تا زمان شکست یکی از این سطوح قیمت تقریبا درجا می‌زند و بین این دو سطح نوسان‌ها کوچک انجام می‌دهد.


تحلیل هگز (eHEX) 25 آبان 1402

مطابق با تحلیل گذشته، همانطور که انتظار می‌رفت قیمت به سطح شماره 4 برگشت و مجددا تا سطح 0.006 دلار کاهش پیدا کرد. در حال حاضر قیمت بین دو سطح 0.006 و سطح شماره 4 در نوسان است که بیان‌گر بلاتکلیفی معامله‌گران است. تا قیمت از یکی از این سطوح عبور نکند، مسیر حرکت احتمالی قیمت را نمی‌توان تشخیص داد.

البته یک نکته مثبت وجود دارد، آن هم این است که اندیکاتور RSI به محدوده حمایتی خود رسیده است و در صورت برگشت از این سطوح، قیمت توانایی تست سقف کانال بلند مدت (کانال قرمز رنگ) را دارد. همچنین این اندیکاتور می‌تواند تا خط روند آبی نیز پایین بیاید. در این صورت احتمال برگشت قیمت به سطح 0.006 نیز وجود دارد. اگر RSI حمایت‌های خود را به سمت پایین بشکند، اولین سطح حمایتی مهم، سطح شماره 1 خواهد بود.

 


تحلیل هگز (eHEX) 22 آبان 1402

مطابق با انتظارات تحلیل قبل، قیمت سطح 4 را به سمت پایین شکسته و به سطح 0.006 دلار رسید که موقعیت بسیار خوبی برای استفاده از نوسان قیمت بود. با توجه به این‌که قیمت سطح 4 ساعته شماره 4 را شکسته است، برگشت و حتی نفوذ به بالای این سطح کاملا منطقی است.

در صورتی که این حالت اتفاق بیفتد اولین مقاومت قیمت 0.008 دلار در سطح 4 و مقاومت بعدی قیمت 0.009-0.0091 در سقف کانال است. حالت دیگری که احتمالش وجود دارد، این است که قیمت به سطح 4 پولبک بزند و برای تست مجدد سطح 0.006 دلار اقدام کند. سطوح مشخص شده در تصویر به عنوان حمایت و مقاومت معتبر هستند.


تحلیل هگز (eHEX) 13 آبان 1402

پس از انتظار برای اصلاح در تحلیل 4 آبان ماه، قیمت حدودا 30 درصد کاهش داشت، اما اصلاح قیمت تا سطوح مورد نظر انجام نشد. دلیل این امر، در نظر نگرفتن سطوح تایم فریم 4 ساعته است. سطح شماره 4 ، یک سطح از تایم فریم 4 ساعته می‌باشد که قیمت را برای 3 بار متوالی برگردانده است.

نکته‌ی قابل توجهی که وجود دارد این است که نمودار زیر سطح 2 یک پیوت روزانه تشیکل داده است. برگشت اول از سطح 4 نیز آرایش حرکت برگشت به پیوت (RTP) را دارد. با این آرایش نمودار، احتمال اصلاح بیشتر و رسیدن به سطوح پایین‌تر نیز قوت می‌گیرد.

در حال حاضر با توجه به اندیکاتور RSI احتمال اینکه قیمت مجددا به سطح 4 برسد زیاد است، زیرا RSI هنوز به سطح حمایتی خود نرسیده است. چیزی که کاملا مشخص است این است که معامله‌گران از خرید مجدد در این قیمت‌ها نگران هستند. باید منتظر ماند تا جهت حرکت قیمت مشخص شود.

در صورتی که سطح 4 شکسته شود، سطوح تحلیل قبل و سطح 0.006 حمایت‌های احتمالی هستند. همچنین تا زمانی که نمودار از سطح 2 عبور نکند، نمی‌توان انتظار افزایش قیمت زیادی را داشت.

⛔️ سلب مسئولیت: تمامی تحلیل‌های مندرج در وب‌سایت بلاک‌پست و دیگر شبکه‌های اجتماعی مرتبط با آن، صرفا نظر شخصی تحلیلگر می‌باشند و نباید به عنوان توصیه معاملاتی در نظر گرفته شوند. واضح است که تبعات ناشی از اتکا به این مطالب، مستقیما متوجه خود مخاطبان خواهد بود و رسانه بلاک‌پست هیچ مسئولیتی در قبال سود و ضرر شما ندارد.


تحلیل هگز (eHEX) 4 آبان 1402

پس از سیگنال‌های مثبتی که برای این ارز در 26 مهر بیان شد، نمودار رشد بسیار خوب 300 درصدی را تجربه کرد. اکنون نمودار زیر محدوده مقاومتی بیان شده در تحلیل قبل، یعنی سطح 2 در حال استراحت است.

معمولا بعد از چنین رشدهایی، نمودار به کمی استراحت نیاز دارد تا برای رشد‌های بعدی آماده شود. در صورت شروع اصلاح قیمت محدوده‌های 0.007، 0.005 و 0.004 حمایت‌های مناسبی به نظر می‌رسند.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که این رشد هکس عمدتا به صورت هیجانی بوده است. ممکن است مجددا خریداران جدیدی اقدام به خریدهای هیجانی کرده و باعث شوند تا قیمت پس از استراحت کوتاهی مجددا به صورت هیجانی به سمت سطح بالاتر یعنی سطح 3 حرکت کند.


تحلیل هگز (eHEX) 26 مهر 1402

هفتگی

پس از اینکه قیمت نتوانست از سطح شماره 4 در تحلیل قبلی که عبور کند، ریزش جدیدی شرع شد که بر روی محدوده PRZ حمایتی حاصل از سطح A و خط وسط کانال پایینی متوقف شده است.

حدود 6 هفته قیمت بر روی سطح A نوسان‌های بسیار کوتاه مدت داشته است که بلاتکلیفی فروشندگان و خریداران را نشان می‌دهد. معمولا بازار پس از چنین شرایط کم نوسان و روند خنثی، رشدهای شارپ و تند را تجربه می‌کند که در این تصویر نیز به طور واضح رشد ناگهانی حدود 60 درصدی از روی سطح A را مشاهده میکنیم.

یک نکته بسیار امید بخش و مثبت برای افزایش قیمتِ آینده این ارز، مشاهده واگرایی مثبت در دو اندیکاتور MACD و RSI است. البته نکته قابل ذکر این است که برای تایید واگرایی مثبت باید کندل هفتگی در محدوده های فعلی بسته شود و یک پیوت هفتگی ایجاد کند. تاکید می‌شود تمام ذهنیت مثبت گفته شده در گرو تشکیل پیوت هفتگی است.

روزانه

در تایم روزانه نیز واگرایی مثبت کاملا مشهود است که می‌توان به عنوان دلیل تکنیکال رشد اخیر در نظر گرفت. قیمت برای رشد بیشتر باید اول از سطح 1 عبور کند که تا کنون موفق نبوده است.

سطوح مقاومت بعدی با خطوط نارنجی مشخص شده است. همچنین مقاومت کلیدی بعدی سطح شماره 2 است که با سقف کانال نزولی همگام شده و PRZ نسبی تشکیل داده است. سطوح حمایتی نیز محدوده 0.0035 و 0.003 است.

نکته بسیار مهم این است که اگر سناریوی تشکیل پیوت هفتگی و تایید واگرایی مثبت اتفاق بیافتد و تایید بشود، نمودار نیاز به استراحت دارد و احتمال زیاد به سمت پیوت تشکیل داده شده برخواهد گشت تا حرکت برگشت به پیوت (RTP) را تکمیل کند. فقط پس از اصلاح مناسب قیمت است که می‌تواند برای قیمت‌های بالاتر حرکت کند.

⛔️ سلب مسئولیت: تمامی تحلیل‌های مندرج در وب‌سایت بلاک‌پست و دیگر شبکه‌های اجتماعی مرتبط با آن، صرفا نظر شخصی تحلیلگر می‌باشند و نباید به عنوان توصیه معاملاتی در نظر گرفته شوند. واضح است که تبعات ناشی از اتکا به این مطالب، مستقیما متوجه خود مخاطبان خواهد بود و رسانه بلاک‌پست هیچ مسئولیتی در قبال سود و ضرر شما ندارد.

محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *