تحلیل تکنیکال اتریوم (ETH)؛ قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال اتریوم

تحلیل تکنیکال
زمان مطالعه : 22 دقیقه

به‌روزرسانی تحلیل اتریوم 24 اردیبهشت 1403

سطح حمایتی E در حدود قیمت 2850 تا 3000 دلار، تا کنون به خوبی توانسته است از کاهش بیشتر قیمت جلوگیری کند. طی نوسانات اخیر نیز یک بیس هفتگی (روند خنثی) بر روی این سطح تشکیل شده است.

در مورد بیس‌ها باید این نکته را به یاد داشته باشید که نمودار هم از سمت پایین و هم از سمت بالا می‌تواند از بیس‌ خارج شود. در نتیجه نمی‌توان دقیق گفت که نمودار به کدام جهت حرکت خواهد کرد.

اما اگر بیس بر روی سطح حمایتی و یا مقاومتی تشکیل شده باشد، به احتمال زیاد آن بیس به سمت بالا شکسته خواهد شد. همچنین اسیلاتور RSI نیز درون الگوی مثلث گیر افتاده است و از هر سمتی می‌تواند از این مثلث خارج شود.

با توجه به شرایط بالا، مشخصا معامله‌گران اتریوم در بلاتکلیفی مطلق به سر می‌برند. در این شرایط کافی‌است تعدادی خریدارا و یا فروشنده قدرتمند وارد بازار شوند و جهت بازار را مشخص کنند.

نظر شخصی تحلیلگر این است که احتمال خروج نمودار از بیس به سمت بالا بیشتر است. اگر نمودار بتواند به سمت بالا از روند خنثی خارج شود، مقاومت‌ها حدود 3250 و 3500 دلار خواهد بود. البته برای اینکه نمودار بتواند افزایش قیمتی داشته باشد، RSI باید از مثلث به سمت بالا خارج شود.

اما اگر RSI حمایت خود را از دست بدهد، یا نمودار برای مدت زمانی نوسانات کوتاه و فرسایشی خواهد داشت و یا کاهش قیمتی تا حدود حمایت 2650 تا 2500 در پیش دارد.


به‌روزرسانی تحلیل اتریوم 29 فروردین 1403

نمودار اتریوم دقیقا مطابق با دیدگاه تحلیلگر پیش رفت و اصلاح قیمت حدود 20 درصدی را داشت. طی این اصلاح قمیت، همانطور که مشاهده می‌کنید RSI حمایت هفتگی خود را شکسته است و در تایم روزانه نیز به سطح حمایتی C در حدود قیمت 2900 رسیده است.

سطح حمایتی که نمودار اکنون به آن رسیده است، با خط روند زرد رنگ منطقه PRZ تشکیل داده است. اما از آنجایی که نمودار از سطح هفتگی D برگشته است، تحلیلگر معتقد است احتمال اینکه این سطح E نتواند قیمت را نگه دارد زیاد است. در صورت شکست سطح E نمودار به راحتی تا حدود 2700 دلار خواهد رسید. حتی ممکن است نمودار طی نوسانی یکباره به سطح ماهانه C در حدود 2100 تا 2500 دلار برسد.

البته لازم به ذکر است نمودار می‌تواند از سطح حمایتی E در قیمت 2900 دلار، افزایش قیمت موقتی را داشته باشد. این افزایش قیمت می‌تواند تا حدود قیمت 3300 و حتی 3700 نیز ادامه داشته باشد.


به‌روزرسانی تحلیل اتریوم 7 فروردین 1403

نمودار اتریوم، دقیقا مطابق با سناریوی اولِ تحلیل گذشته حرکت کرد. یعنی ابتدا به تا حدود 4,000 دلار افزایش قیمت داشته و سپس در فاز اصلاح قمیت به حمایت عنوان شدهِ 3,100 دلار رسید.

این حرکت باعث ایجاد پیوت هفتگی در زیر سطح مقاومتی شد. زمانی که پیوتی در تایم هفتگی تشکیل می‌شود، معمولا نمودار در تایم روزانه به سمت پیوت حرکت می‌کند تا آن را مجددا تست کند. در اکثر مواقع نمو‌دار از پیوت هفتگی به راحتی نمی‌تواند عبور کند و وارد فاز اصلاح قیمت می‌شود.

در حال حاضر دیدگاه تحلیلگر در بازه هفتگی، اصلاح قیمت است. اما اگر بخواهیم در تایم روزانه به نمودار دقت کنیم، می‌توان انتظار داشت که قیمت قبل از اصلاح قیمت، تا حدود 3,900-4,000 دلار افزایش داشته باشد. حتی ممکن است نمودار با هیجان بالا خود را به سقف قبلی در قیمت 4,800 دلار برساند و پس از آن فاز اصلاح قیمت شروع شود.

اگر نمودار طبق نظر تحلیلگر پیش برود و RSI هفتگی خط روند صعودی خود را به سمت پایین بشکند، اصلاح قیمت می‌تواند تا سطوح 3,100 و یا 2,700 دلار و حتی با احتمال کم تا سطح حمایتی C در محدوده قیمتی 2,500 تا 2,050 دلار ادامه داشته باشد. البته این اصلاح می‌تواند به صورت زمانی (در جا زدن نمودار برای مدت طولانی) باشد و کاهش قیمت زیادی را نداشته باشد.

در صورتی هم که نمودار بر خلاف نظر تحلیلگر حرکت کند و سقف قبلی در 4,000 دلار را به راحتی بشکند و حرکت صعودی بلند مدت جدیدی را شروع کند، مقاومت‌های بعدی در حدود قیمت 4,800 تا 5,000 دلار و همچنین 7,500 و 9,500 دلار خواهد بود.


به‌روزرسانی تحلیل اتریوم 12 اسفند 1402

مطابق با تحلیل هفتگی و روزانه 30 بهمن، نمودار ابتدا به سطوح مقاومتی 2,950 تا 3,100 دلار رسید و پس از آن تا حدود 2,850 اصلاح قیمت انجام داد. پس از آن اتریوم با قدرت فراوان توانست سطوح مقاومتی را بشکند و مطابق با انتظار به سطح هفتگی D در قیمت 3,500 تا 4,100 رسید.

اکنون دو سناریوی احتمالی وجود دارد. اول اینکه نمودار کمی در حوالی قیمت کنونی استراحت کند و سپس کمی به درون سطح D تا حدود قیمت 4,000 دلار نفوذ کند. پس از آن برای مدتی اصلاح قیمت و اصلاح زمانی را خواهیم داشت. در ادامه نیز احتمالا قله جدیدی بالاتر از قبلی یعنی 4,800 دلار خواهیم داشت.

اما در حالت دوم، پس از نفوذ درون سطح D، نمودار وارد فاز اصلاح شده و تا حدود 3,100 و حتی 2,700 دلار نیز کاهش قیمت خواهد داشت و از آنجا برای شکست سطح هفتگی اقدام خواهد کرد.

در چنین شرایطی فقط باید صبر کرد و نگریست که نمودار کدام مسیر را در پیش خواهد گرفت. نکته مهمی که وجود دارد این است که در حال حاضر ورود به هر نوع معامله‌ای (چه خرید و چه فروش)، با ریسک نسبتا بالایی همراه خواهد بود.

به‌روزرسانی تحلیل اتریوم 30 بهمن 1402

هفتگی

در تحلیل گذشته، نمودار اتریوم در محدوده بیس هفتگی قرار داشت. در بیس‌ها نمی‌توان دقیقا مشخص کرد که نمودار از کدام جهتِ بیس خارج می‌شود و باید منتظر ماند. اما پس از خروج نمودار از بیس، می‌توان انتظار داشت نمودار پس از پولبک به بیس، به حرکت خود ادامه دهد. در اتریوم نیز دقیقا این اتفاق افتاد. نمودار بر خلاف انتظار تحلیلگر، بیس را به سمت بالا شکست. سپس مجددا به منشاء بیس بازگشت و بعد از آن به حرکت صعودی خود ادامه داد.

اکنون با توجه به این‌که نمودار، سطح C در قیمت 2040 تا 2500 را به سمت بالا شکسته است، این انتظار کاملا منطقی است که نمودار در حرکت بلندمدت به سطح هفتگی بعدی، یعنی سطح D در قیمت 3500 تا 4050 دلار برسد. برای پیدا کردن مقاومت‌ها و حمایت‌های دقیق‌تر به تایم رزوانه می‌رویم.

روزانه

فرایند خروج از بیس به سمت بالا را در تایم رزوانه به وضوح مشاهده می‌کنید. پس از خروج، نمودار خود را به سطح حمایتی معرفی شده در قیمت 2125 دلار رساند و پس از آن با قدرت به حرکت صعودی خود ادامه داده است. اکنون نمودار به مقاومت روزانه خود در حدود قیمت 2950 تا 3100 دلار رسیده است. انتظار می‌رود این مقاومت، از افزایش قیمت جلوگیری کند. سپس قیمت تا حدود 2800 تا 2650 اصلاح انجام دهد تا توانایی رشدهای بیشتر را داشته باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که روند بلندمدت نمودار صعودی است. پس ممکن است اصلاح قیمت‌ها زیاد عمیق نباشد. در چنین شرایطی ورود به معاملات فروش بسیار پر ریسک است. اما سیو (برداشت) سود در محدوده‌های مقاومتی منطقی به نظر می‌رسد.


تحلیل اتریوم 16 دی 1402

هفتگی

پس از تحلیل هفتگی 23 مهر ماه، نمودار توسط خط روند صعودی حمایت شد و به سطح هفتگی C رسید. اکنون قیمت دقیقا در دل این سطح در حال تشکیل بیس هفتگی است. بیس‌ها از هرطرفی ممکن است که بشکنند. از طرفی با توجه به شکل ظاهری اندیکاتور RSI احتمال شکست این بیس به سمت پایین بیشتر است. برای بررسی بیشتر جزئیات به تایم پایین‌تر می‌رویم.

روزانه

در تایم روزانه نیز، حرکت خنثی یا همان بیس هفتگی کاملا مشهود است. قیمت بارها به سقف و کف این بیس برخورد کرده است. همچنین محل کف بیس با سطح روزانه‌ای در قیمت 2125 دلار منطقه PRZ تشکیل داده‌اند. تا زمانی که قیمت از بیس خارج نشود، جهت حرکت نمودار مشخص نمی‌شود و تا زمان خروج نیز قیمت بین سقف و کف بیس نوسان می‌کند.

سطوح حمایت روزانه محدوده 2125، 1925 و 1760 دلار هستند و مقاومت‌های رزوانه نیز 2500 و 2850 دلار هستند.


تحلیل اتریوم 9 دی 1402

پس از تحلیل گذشته، نمودار خط روند صعودی را شکست و خود را به سطح 2130 دلار رساند و سپس از آن جا برای تست مجدد خط روند صعودی اقدام کرد که به عنوان پولبک در نظر گرفته می‌شود. طی این پولبک قیمت مجددا خود را به سقف کانال رساند که در شکست آن تا این لحظه ناموفق بوده است.

اندیکاتور RSI نیز بر روی سطح حمایتی خود قرار دارد. تا زمانی که RSI نتواند حمایت خود را به سمت پایین بشکند، نمی‌توان انتظار اصلاح قیمت شدید را داشت و صرفا قیمت می‌تواند بین سقف کانال و محدوده حمایتی 2130 دلار نوسان داشته باشد.

با توجه به این شرایط، مقاومت‌های روزانه، قیمت‌های 2500 و 2850 هستند. حمایت‌ها نیز 2130، 2000 و 1925 دلار خواهند بود. همچنین دیدگاه کلی و شخصی تحلیلگر برای اتریوم در روزهای آتی، اصلاح قیمت است.

تحلیل اتریوم


تحلیل اتریوم 21 آذر 1402

پس از تحلیل گذشته، قیمت به مقاومت بیان شده در حدود قیمت 2430 دلار که درون سطح ماهانه C قرار دارد رسید. این سطح هنوز شکسته نشده است و توانایی برکشت قیمت را دارد. همانطور هم که مشاهده می‌کنید، قیمت در کانال‌های موازی در حرکت است که به هرکدام از این کانال‌های موازی یک گام حرکتی گفته می‌شود.

اکنون نیز قیمت به سقف این کانال رسیده که با مقاومت جدی رو به رو شده و باعث اصلاح قیمت موقت شده است. همچنین در حال حاضر خط روند حمایتی نیز از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کرده است و تا زمانی که این خط نشکند، قیمت به سطوح پایین‌تر نخواهد رسید و بین سقف کانال و این خط روند نوسان می‌کند.

از طرفی اگر به اندیکاتور‌ها دقت کنید نیز متوجه خواهید شد که هر دو اندیکاتور MACD و RSI واگرایی منفی را تایید کرده‌اند که این امر نیز موجب کاهش قیمت خواهد شد. البته مشاهده واگرایی به معنای ریزش بلافاصله قیمت نیست و ممکن است قبل از اصلاح، مجددا نمودار سقف کانال را تست کند.

در صورت اصلاح قیمت، سطوح حمایتی روزانه به ترتیب 2,130، 2,000 و 1,925 دلار است و مقاومت‌ها روزانه نیز 2,350، 2,500 و 2,800 دلار است.


تحلیل اتریوم 16 آبان 1402

اتریوم بر خلاف انتظار، مطابق با حالت دوم اشاره شده در تحلیل قبل، با حرکت اِسپایک در قالب کانال آبی رنگ (برای دید بهتر به تحلیل 23 مهر تایم فریم روزانه مراجعه کنید.) به سطح ماهانه C رسیده است. این سطح قبلا دو بار تست شده است که احتمال شکست این سطح در بلند مدت را افزایش می‌دهد.

از ظاهر کندل‌ها مشخص است که هر دو گروه خریداران و فروشندگان هیجانی عمل می‌کنند. در این شرایط تشخیص مسیر حرکت ممکن نیست و باید قیمت از یک سطح عبور کرده یا از آن سطح برگردد تا بتوان مسیر تشخیص داد. در حال حاضر قیمت درگیر سطح ماهانه C است. اولین محدوده مهم مقاومتی روزانه محدوده 2225-2430 دلار است و مقاومت بعدی حدود 2800 می‌باشد. درصورت اصلاح قیمت نیز سطوح 1975 و 1890 حمایت‌های روزانه هستند.

 


تحلیل اتریوم 16 آبان 1402

اتریوم پس از نفوذ در سطح 1، مطابق با انتظار تا سطح 1745 اصلاح داشت. قیمت بلافاصله ازین سطح برگشته و به سقف کانال رسیده است. اکنون قیمت در سقف کانال قرار دارد و همچنین RSI وارگرایی منفی نسبی را نشان می‌دهد. البته این واگرایی زمانی تایید می‌شود که قیمت درمحدوده سقف کانال پیوت تشکیل بدهد.

نمودار با آرایش 3 درایو (3 Drive) به سقف کانال رسیده است. معمولا دو حالت بعد از این الگو ممکن است اتفاق بیفتد. اولین احتمال این است که قیمت به محدوده درایو اول (محل اولین فلش از پایین) در محدوده 1830 برسد. اگر کاهش قیمت شدت بگیرد، توانایی رسیدن به سطح 1745 را نیز دارد. در حالت دوم احتمال افزایش قیمت و تشکیل 2 درایو دیگر بیشتر است. در صورت ساخت 5 درایو قیمت می‌تواند به محدوده 2000 دلار برسد.

در مورد اتریوم به نظر تحلیلگر احتمال کاهش قیمت بیشتر است. زیرا در تایم 4 ساعته واگرایی منفی در RSI به وضوح دیده می‌شود.

 

 


تحلیل اتریوم 3 آبان 1402

مطابق با تحلیل 23 مهر ماه، قیمت اتریوم به سطح 1623 دلار رسید و مجددا به سطح 2 بازگشت. پس از آن، با رشد بیت‌کوین به دلیل اخبار مربوط به ETF، اتریوم نیز رشد قابل توجهی را تا سطح 1 در محدوده 1,826 داشت. طی این افزایش قیمت اتریوم خط روند نزولی روزانه خود را نیز شکسته است.

انتظار می‌رود پس از این رشد حدودا 15 درصدی، اکنون قیمت کمی آرام گرفته و اصلاح انجام بدهد. این اصلاح می‌تواند تا سطح 1,745 یا روی خط روند شکسته شده نیز ادامه داشته باشد. البته اگر اصلاح عمیق‌تر بشود، احتمال اینکه خود را به سطوح 1,623 و حتی سطح 2 نیز برساند، دور از ذهن نیست.

در صورت منتشر شدن اخبار مثبتی که منجر به رشد بیت‌کوین شود، این ارز نیز توانایی رسیدن به سقف کانال و حتی سطح ماهانه C را دارد.

 

 


تحلیل اتریوم 23 مهر 1402

ماهانه

اتریوم در یک دید کلی در تایم فریم ماهانه، در یک کانال صعودی قرار دارد که سقف‌های تشکیل دهنده این کانال واگرایی منفی را ثبت کرده‌اند. ریزش قیمت سال 2022 تحت تاثیر همین واگرایی منفی قرار گرفته بود. اکنون قیمت درگیر حمایت خط وسط کانال (middle line) است.

همچنین قیمت پس از تست سطح ماهانه A در حدود 900 دلار، رشد قیمتی را تجربه کرد و خود را به سطح هفتگی C رساند که حاصل از شکست خط روند است. قیمت مجددا از ماه آوریل تا جولای بارها این سطح را تست کرد که هر بار در عبور از این سطح ناتوان بود. می‌توان نتیجه گرفت که سطح C برای شکسته شدن به نقدینگی و اخبار مثبت بسیار بیشتری نیاز دارد.

هفتگی

وقتی به تصویر تایم فریم هفتگی نگاه می‌کنیم، شکست خط روند اندیکاتور RSI خودنمایی ‌می‌کند. این شکست بیانگر این است که خط روند صعودی ترسیم شده روی نمودار قیمت نیز به احتمال زیاد در آینده نه چندان دور خواهد شکست و ریزش قیمت به سطوح پایین‌تر را تجربه خواهیم کرد. برای بررسی بیشتر به تایم روزانه می‌رویم.

روزانه

در تایم فریم روزانه یک کانال نزولی را می‌بینیم که پس از تست سطح هفتگی C تشکیل شده است. اکنون قیمت در کف این کانال قرار دارد. نمودار اندیکاتور RSI نیز بر روی خط روند صعودی قرار دارد و واگرایی صعودی نسبتا ضعیفی را تشکیل داده است.

به نظر شخصی تحلیلگر احتمالا افزایش قیمت موقتی را تا قیمت‌های 1625دلار، 1745 دلار و حتی سطح 1 در پیش داریم. البته قیمت با احتمالی ضعیف، توانایی رسیدن به سطح C را نیز دارد.

پس از حرکت صعودی موقتی، با توجه به نکته‌ی گفته شده در تایم هفتگی، احتمال کاهش قیمت و شکست سطح 2 وجود دارد. در صورت شکست سطح 2 حمایت‌های کلیدی و مهم قیمت محدوده‌های 1400 و 1350 دلار است. در صورت اصلاح عمیق قیمتی که دور از ذهن نیست، محدوده B نیز حمایت قوی محسوب می‌شود.

⛔️ سلب مسئولیت: تمامی تحلیل‌های مندرج در وب‌سایت بلاک‌پست و دیگر شبکه‌های اجتماعی مرتبط با آن، صرفا نظر شخصی تحلیلگر می‌باشند. این تحلیل‌ها نباید به عنوان توصیه معاملاتی در نظر گرفته شوند. واضح است که تبعات ناشی از اتکا به این مطالب، مستقیما متوجه خود مخاطبان خواهد بود و رسانه بلاک‌پست هیچ مسئولیتی در قبال سود و ضرر شما ندارد.


تحلیل اتریوم 20 تیر 1402

همانطور که در تحلیل گذشته بیان شد، اتریوم بر روی خط روند صعودی قرار داشت که پس از برخورد به آن خط واکنش قوی را شاهد بودیم. طی آن حرکت نمودار خط روند نزولی‌اش را شکست و مجددا به سمت محدوده هفتگی C حرکت کرد. قیمت هنوز درگیر این سطح است.

همانطور که در تصویر روزانه می‌بینید قیمت پس از عبور از خط روند نزولی، به آن پولبک زده است. اکنون قیمت بر روی سطح حمایتی روزانه 4 قرار دارد. در صورت رشد قیمت از سطح شماره 4 می‌توان انتظار داشت که قیمت تا خطوط نارنجی رنگ در محدوده 2060 دلار افزایش داشته باشد. همچنین احتمال کاهش قیمت تا محدوده 3 و حتی 2 نیز وجود دارد. اینکه قیمت به سمت کدام سطح حرکت می‌کند در گرو شکست یا عدم شکست سطح شماره 4 است.

⛔️ سلب مسئولیت: تمامی تحلیل‌های مندرج در وب‌سایت بلاک‌پست و دیگر شبکه‌های اجتماعی مرتبط با آن، صرفا نظر شخصی تحلیلگر می‌باشند. این تحلیل‌ها نباید به عنوان توصیه معاملاتی در نظر گرفته شوند. واضح است که تبعات ناشی از اتکا به این مطالب، مستقیما متوجه خود مخاطبان خواهد بود و رسانه بلاک‌پست هیچ مسئولیتی در قبال سود و ضرر شما ندارد.


تحلیل اتریوم 31 خرداد 1402

با شروع حرکت صعودی بیت‌کوین، معمولا تمام بازار نیز همراه با آن رشد قیمت را تجربه می‌کنند. اتریوم هم از این امر مستثنی نیست. اتریوم نیز مانند بیت‌کوین از محدوده مورد انتظار در تحلیل قبل حرکت صعودی خود را شروع کرده است.

تایم هفتگی

سطوح هفتگی را با حروف انگلیسی مشاهده می‌کنید. انتظار می‌رود قیمت خود را در بازه بلند مدت به سطوح C و D برساند. البته این رشد قیمت منوط به عبور قدرتمند از سطوح روزانه و 4 ساعته مسیر حرکت است که در تصویر بعدی مشخص شده‌اند.

تایم روزانه

همانظور که در تصویر شماره 2 مشاهده می‌کنید، قیمت پس از واکنش به سطح مورد انتظار شماره 2 به سمت سطح شماره 4 حرکت کرده است که منشا حرکت شارپ نزولی است. در این مسیر گره معاملاتی (سطح مقاومت یا حمایتی) شماره 3 را نیز ایجاد کرده است. در صورت عبور قیمت از سطح شماره 4 و خط روند نزولی احتمال رشد تا سطح هفتگی C وجود دارد.

نظر شخصی تحلیلگر این است که پس از نفوذ قیمت در گره شماره 4  قیمت کمی استراحت کرده و به سمت محدوده 1,770 تا 1,750 دلار و یا حتی سطح شماره 3 برگردد، سپس برای حرکت به سمت سطح C خیز بردارد.

سطوح حمایت و مقاومت احتمالی نیز در تصاویر مشخص شده‌اند.

⛔️ سلب مسئولیت: تمامی تحلیل‌های مندرج در وب‌سایت بلاک‌پست و دیگر شبکه‌های اجتماعی مرتبط با آن، صرفا نظر شخصی تحلیلگر می‌باشند. این تحلیل‌ها نباید به عنوان توصیه معاملاتی در نظر گرفته شوند. واضح است که تبعات ناشی از اتکا به این مطالب، مستقیما متوجه خود مخاطبان خواهد بود و رسانه بلاک‌پست هیچ مسئولیتی در قبال سود و ضرر شما ندارد.


تحلیل اتریوم 16 خرداد 1402

بر اساس تحلیل هفته گذشته بلاک‌پست، نمودار اتریوم پس نوسانات قیمتی در هفته گذشته، مجددا خط روند نزولی آبی را تست کرد. پس از فشار فروش ایجاد شده قیمت به سمت سطح روزانه 1,785 دلار حرکت کرد. می‌توان گفت قیمت در 1 ماه گذشته اکثر اوقات به صورت فشرده حرکت کرده است که نشانه‌ی حرکت با مومنتوم (حرکتی پر قدرت، تند، تیز و شارپ) در آینده است. این حرکت شارپ می‌تواند در هر جهتی باشد.

با توجه به شرایط نمودار قیمت در شکل شماره 1 که نشان می‌دهد قیمت بر روی سطوح حمایتی خوبی قرار دارد، احتمال حرکت صعودیِ قوی بیشتر است. برای جزئیات بیشتر به تایم 4 ساعته می‌رویم.

شکل شماره 1

در تایم 4 ساعته (شکل شماره 2) قیمت پس از برگشت از خط مقاومت آبی رنگ، سطح 4 ساعته 1,843 دلار را شکسته است. این شکست، به این معنی است که قیمت پس از حرکت صعودی کوچکِ موقت، به سمت سطح پایین‌تر 1,785 دلار خواهد آمد. با توجه به شرایط کندل‌ها انتظار می‌رود که قیمت پس از رسیدن به سطح مورد نظر، کمی در این محدوده استراحت کند  و سپس افزایش قیمتی را شروع کند.

نکته قابل توجه در اینجا، نحوه رسیدن قیمت به این سطح است. اگر قیمت در سطح 1,785 دلار نفوذ و یا از آن عبور کند، شرایط برای صعود قیمت سخت خواهد شد.

سطوح اشاره شده در تحلیل قبلی معتبر می‌باشند.

 

شکل شماره 2


تحلیل اتریوم 11 خرداد 1402

طی 7 روز گذشته قیمت این رمزارز، نوساناتی را بین سطوح حمایت و مقاومت انجام داده است. این نوسانات باعث ایحاد سطوح حمایت و مقاومت جدیدی شده است.

بر اساس تحلیل هفته قبل قیمت پس از رسیدن به خط کانال حمایتی (خط نقطه‌چین سفید)، رشد حدود 8 درصدی را تجربه کرد. سپس به مقاومت خط نزولی سبز رسید و این مقاومت قیمت را به عقب راند.

با توجه به این نوسانات قیمت، سطوح حمایت و مقاومت کوتاه‌مدتِ 4 ساعتی ایجاد شده است. سطوح 1842 تا 1815 دلار سطح حمایتی 4 ساعته می‌باشد که بلافاصله پس از رسیدن نمودار به این محدوده، فشار فروش کاهش یافته است. لازم به ذکر است که سطوح حمایت و مقاومت تحلیل هفته گذشته دارای اعتبار هستند و در صورت رسیدن قیمت به این سطوح، امکان واکنش وجود دارد.

با توجه به آرایش کندل‌ها که به صورت الگوی مثلث درآمده است و سطوح حمایتی قوی زیر نمودار، احتمال افزایش قیمت برای این ارز بیشتر است، اما برای افزایش قیمت پایدار باید از محدوده مقاومت هفتگی 2000 تا 2200 دلار عبور کند.


تحلیل اتریوم 3 خرداد 1402

امروز نمودار رمزارز محبوب اتریوم رو باهم بررسی می‌کنیم.

در ابتدا روند کلی نمودار را از ابتدای سال 2022 بررسی می‌کنیم. همانطور که مشهاده می‌کنید، نمودار پس از اصلاح 80 درصدی در سال 2022، به گره معاملاتی (سطوح مقاومت و حمایت) هفتگی رسیده است که از ریزش قیمت به زیر 930 دلار جلوگیری کرده است. همچنین این سطح هفتگی باعت افزایش قیمت 100 درصدی از ابتدای جولای 2022 (تیر 1401) تا اواسط آگوست (مرداد) شد. با توجه به شکل شماره 1، بعد از صعود‌ها و نزول‌های پی‌در‌پی در حال حاضر قیمت از روند نزولی سال 2022 خارج شده است. اما درگیر گره معاملاتی هفتگی می‌باشد.

 

شکل شماره 1

از طرفی هنگامی که از میانگین‌های متحرک 20 و 50 روزه استفاده می‌کنیم (شکل شماره 2)، متوجه می‌شویم که این دو میانگین متحرک، یکدیگر را قطع کرده اند که احتمال صعود قیمت در بازه میان یا بلند مدت را افزایش می‌دهد.

 

شکل شماره 2

اکنون در تایم فریم روزانه به بررسی نقاط دقیق مقاومت‌ها و حمایت‌ها می‌پردازیم (شکل شماره 3). قیمت بعد از رسیدن به مقاومت هفتگی، اصلاح 15 درصدی را تجربه کرده است. اما اکنون قیمت بر روی سطح حمایتی 1780 دلار قرار دارد که از کاهش قیمت بیشتر جلوگیری کرده است. در صورت شکست این سطح قیمت می‌تواند تا محدوده‌های 1660 دلار و همچنین 1470 دلار (احتمال کم) برسد.

اما در صورت رشد قیمت، اولین و قوی‌ترین مقاومت سر راه قیمت، محدوده 2000 تا 2200 دلار است که به عنوان سطح مقاومت هفتگی مشخص شده است. اگر و فقط اگر قیمت از این محدوده عبور کند و چند روزی کاهش قیمت را تجربه نکند، می‌توان امید داشت که قیمت در بلند‌مدت به گره معاملاتی بعدی یعنی سطح 2725 تا 2890 دلار برسد. (در شکل شماره 2 با خطوط افقی قرمز مشخص شده است.)

 

شکل شماره 3

محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *