علت رشد دوج کوین در 24 ساعت گذشته چه بود؟ تحلیل DOGE و بررسی فاکتورهای اصلی

علت رشد دوج کوین در 24 ساعت گذشته چه بود؟
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت دوج کوین تقریبا 9.5 درصد در 24 ساعت گذشته افزایش یافته و در 14 می (25 اردیبهشت) به 0.151 دلار رسیده است. بسیاری دلیل این افزایش قیمت را بازگشت کیت گیل مشهور GameStop در رسانه های اجتماعی بعد از سه سال می‌دانند.

نمودار عملکرد روزانه ارزش بازار ارز دیجیتال دوج کوین در مقابل شاخص TOTAL

نمودار عملکرد روزانه ارزش بازار ارز دیجیتال دوج کوین در مقابل شاخص TOTAL

جنون میم کوین ها با بازگشت کیت گیل (Keith Gill)

براساس داده‌های منتشر شده، افزایش قیمت دوج‎کوین امروز بخشی از یک روند صعودی گسترده‌تر در فضای میم‌کوین‌ها است. به عنوان مثال، شیبا، پپه و سایر ارزهای رمزنگاری شده به اصطلاح جوک نیز در 24 ساعت گذشته شاهد افزایش فشار خرید از سوی سرمایه‌گذاران و تجمعات فوق العاده‌ای بوده‌اند.

معامله‌گران پس از بازگشت ناگهانی و غیرمنتظره کیت گیل، شخصی که نقش کلیدی در شورت اسکوییز GameStop در سال 2021 داشت پس از یک وقفه سه ساله، هجوم به دوج‌ کوین و سایر میم‌کوین‌ها را آغاز کردند.

Keith Gill معروف به Roaring Kitty نقش مهمی در شورت اسکوییز GameStop در ژانویه سال 2021 داشت، جایی که خرده فروشان تحت تاثیر subreddit قیمت سهام GameStop را بالا بردند. این موضوع باعث شد تا بسیاری از صندوق‌های تامین نقدینگی میلیون‎ها دلار از دست بدهند.

در طی این رویداد قیمت توکن GME همزمان با افزایش شدید میم‌کوین‌ها مانند دوج کوین و شیبا اینو بود که افزایش ریسک در بین سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی را نشان می‌داد.

علت رشد دوج کوین

این مشابه چیزی است که در ماه می رخ داد. ارزش سهام GameStop ساعاتی پس از بازگشت گیل دو برابر شد و این باعث افزایش ارزهای دیجیتال میم شد.

🔴با این تفاسیر می‌توان دریافت که سرمایه‌گذاری در میم‌کوین خطرات و ریسک‌هایی دارد. زیرا قیمت آنها تنها با یک توییت یا تبلیغ افراد مشهور پامپ و دامپ می‌شوند!

پدیدار شدن الگو سروشانه معکوس در چارت دوج کوین

با بررسی چارت دوج کوین به نظر می‌رسد این ارز دیجیتال در حال تشکیل یک الگو صعودی به نام سروشانه معکوس (IH&S) است.

یک الگوی IH&S زمانی ایجاد می‌شود که قیمت سه کف متوالی می‌دهد. همانطور که در تصویر زیر نمایش داده شده است این الگو یک بخش Head (سر)، یک Shoulder (شانه) سمت چپ و یک شانه راست دارد که همگی این بخش‌ها به صورت وارونه تشکیل می‌شوند و زیر خط گردن (Neckline) به وجود می‌آیند. افزایش قیمت و شکست خط گردن به سمت بالا موجب تکمیل و تثبیت الگو شده و نشان‌دهنده تبدیل روند نزولی به روند صعودی است.

علت رشد دوج کوین

از 14 می، دوج کوین وارد مرحله تکمیل این الگو شده است. در صورتی که قیمت به طور قطعی بالای خط گردن در حدود 0.166 دلار بسته شود، شانه راست را با شکست احتمالی تشکیل می‌دهد. در این صورت، هدف الگو IH&S قیمت 0.227 دلار برای ماه می است که 55 درصد بیشتر از سطح قیمت فعلی است.

در غیر این صورت، کاهش به زیر سطح شانه سمت راست در حدود 0.135 دلار خطر کاهش قیمت به 0.122 دلار در ماه می را افزایش ‌می‌دهد. این سطح از ماه مارس به عنوان یک سطح حمایتی مهم عمل می‌کند.

منبع:
cointelegraph
ساره رضایی

...

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.