3 رمزارزی که در سال 2022 بیش از 99 درصد کاهش قیمت داشتند

3 رمزارزی که در 2022 بیش از 99 درصد سقوط کردند
۱۴ دی ۱۴۰۱

در سال 2022، بیش از 900 ارز دیجیتال به دلیل شرایط بازار نزولی شدید و کلاهبرداری‌های سازمان‌یافته نظیر راگ‌پول از بین رفتند. شخصیت‌های برجسته‌ای همچون دوکوان، بنیان‌گذار شبکه «Terra» و سم بنکمن فرید، موسس صرافی «FTX»، صدمات جبران‌ناپذیری را به این صنعت تحمیل کردند. برخی از ارزهای دیجیتال از این وضعیت لطمه دیدند و تقریباً 99 درصد سقوط قیمتی را تجربه کردند.

 

3 رمزارزی  که 99 درصد افت قیمت داشته‌اند و یا حتی نزدیک به صفر شده‌اند

 

1. لونا (LUNA)

 

 

ارزش رمزارزهای ترا‌یو‌اس‌دی (TerraUST) و لونا (اکنون LUNC) در می 2022 (اردیبهشت)، تا مرز صفر شدن پیش رفت و کل حوزه مالی را شوکه کرد. استیبل کوین ترا‌یو‌اس‌دی ابتدا از تناسب 1:1 که در برابر دلار آمریکا به عنوان پشتوانه خود داشت، خارج شد و این امر باعث شد لونا از 119 دلار به کمتر از 1 دلار سقوط کند و تقریبا 100٪ از ارزش خود را از دست بدهد. درنتیجه، دارایی‌های قابل توجهی از میلیون‌ها سرمایه‌گذار نابود شود. به دنبال آن، تعداد انگشت شماری از سرمایه‌گذاران به افسردگی دچار شدند در حالی که دیگران به دلیل از دست دادن پس‌اندازهای خود به خودکشی فکر کردند.

 

2. سانگ‌برد (SGB)

 

 

قیمت سانگ‌برد از بالاترین رکورد تاریخ خود یعنی 0.43 دلار در سال 2022 تقریباً 99٪ کاهش یافته است که موجب نابود شدن میلیون‌ها دلار شد. توسعه‌دهندگان وعده چندین پیشرفت و ایردراپ را دادند، اما تاخیر در اجرا باعث شد سرمایه‌گذاران از این رمزارز خارج شوند. درنتیجه ارزش SGB به شدت سقوط کرد و بازارهای نزولی آن را به افت قیمتی بیشتر سوق دادند. اگرچه سانگ‌برد اکنون با تخفیف در دسترس است، اما به دلیل سقوط 98 درصدی آن، سرمایه‌گذاران تمایلی به سرمایه‌گذاری بر روی آن ندارند.

 

3. اف‌تی‌تی (FTT)

 

 

سم بنکمن فرید یکی دیگر از چهره‌های شناخته‌شده در بازار رمزارزها و مدیر عامل صرافی اف‌تی‌ایکس (FTX) بود که پس از اعلام ورشکستگی فصل 11 قدرت خود را از دست داد. تشکیل پرونده ورشکستگی به دلیل ضرر نبود، بلکه تخصیص منابع مالی کلاهبردارانه آنها بوده است. FTT توکن بومی صرافی اف‌تی‌ایکس نسبت به بالاترین قسمت ثبت‌شده خود یعنی 84 دلار، افت قیمت 99 درصدی را تجربه کرد و اکنون با کمتر از 1 دلار (0.86دلار) معامله می‌شود.

 

منبع:
watcher.guru
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *