توقیف 66.4 میلیون دلار ارز دیجیتال توسط فدرال رزرو در لس آنجلس

۱۵ فروردین ۱۴۰۲

گزارش شده است که دادستان‌های فدرال در لس آنجلس، یک حساب که شامل 66.4 میلیون دلار ارز دیجیتال بوده است را مصادره کرده‌اند. گفته می‌شود دارایی‌های توقیف شده مربوط به یک طرح کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال با نام «قصاب خوک» است. در چنین طرح‌هایی، کلاهبرداران روابط آنلاین عاشقانه‌ای با قربانیان ایجاد می‌کنند تا آن‌ها را متقاعد کنند که سرمایه‌شان را در پلتفرم‌های غیر قابل اعتماد بریزند.

درواقع قربانیان، ارزهای دیجیتال خود را به قصد سرمایه‌گذاری به آدرس‌هایی انتقال می‌دادند که تحت کنترل کلاهبرداران و همدستان آن‌ها بوده است. بر اساس گزارش FBI در سال 2022، کلاهبرداری و تقلب در سرمایه‌گذاری نسبت به دیگر روش‌های کلاهبرداری بیشترین میزان خسارت یعنی 3.31 میلیارد دلار را به افراد تحمیل کرده است. بیشتر این کلاهبرداری‌ها مربوط به ارزهای دیجیتال، از جمله طرح قصابی خوک بوده است. به گفته مقامات، این نوع کلاهبرداری از سال 2021 با 183 درصد افزایش به 2.57 میلیارد دلار در سال گذشته رسیده است.

منبع:
watcher.guru
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *