کاهش شدید قیمت و حجم معاملات مجموعه NFTهای دونالد ترامپ

مجموعه‌ای 45000 عدد از توکن‌های غیر مثلی (NFT) رئیس جمهور سابق امریکا روز جمعه 16 دسامبر با قیمت 99 دلار در هر کارت عرضه شد که در همان چند ساعت اولیه تمام آنها به فروش رفت و ظرف دو روز بعد قیمت هر کارت به 1000 دلار نیز در OpenSea رسید. اما اکنون این مجموعه در سراشیبی سقوط قرار گرفته است. حجم معاملات از یکشنبه تا دوشنبه 57 درصد کاهش یافت، در حالی که قیمت کف برای NFT ها از اوج روز شنبه 74 درصد کاهش یافته است. لازم به ذکر است که حجم معاملات در عرضه اولیه این مجموعه از 4.5 میلیون دلار گذشته بود. از زمان عرضه اولیه این مجموعه، قیمت آن ناپایدار شد چرا که برخی از افراد فعال در این حوزه تاکید می‌کنند که این اثار هنری ممکن است از منابع دیگر سرقت شده باشد.
۳۰ آذر ۱۴۰۱

مجموعه‌ی 45000 عددی از توکن‌های غیر مثلی (NFT) دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق امریکا، 16 دسامبر در قیمت اولیه 99 دلار به ازای هر توکن عرضه شد که در همان چند ساعت اولیه تمام آنها به فروش رفت. ظرف دو روز بعد قیمت کف (ارزان‌ترین NFT در مجموعه) به حدود 1000 دلار در OpenSea رسید. اما اکنون این مجموعه در سراشیبی سقوط قرار گرفته است؛ به طوری‌که حجم معاملات آن از یکشنبه تا دوشنبه 57 درصد کاهش یافته است و قیمت کف برای این توکن‌ها نسبت به اوج قیمتی آنها در روز شنبه، کاهش 74 درصدی تجربه کرده است. لازم به ذکر است که حجم معاملات در عرضه اولیه این مجموعه از 3.5 میلیون دلار گذشته بود. برخی افراد فعال در این حوزه، از دونالد ترامپ برای استفاده‌ی آثار هنری سرقت‌شده جهت ساخت این توکن‌ها انتقاد کرده‌اند.

منبع:
decrypt.co
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *