ممنوعیت پرداخت‌های ناشناس رمزارزی در اتحادیه اروپا

ممنوعیت پرداخت‌های ناشناس رمزارزی در اتحادیه اروپا
۵ فروردین ۱۴۰۳

یک پست اخیر در رسانه‌های اجتماعی توسط پاتریک بریر، یکی از اعضای پارلمان اتحادیه اروپا، نشان داد که مقررات ممنوعیت پرداخت‌های ناشناس رمزارزی در 19 مارس (29 اسفند) از سوی اکثریت اعضای کمیته رهبری پارلمان اتحادیه اروپا تصویب شده است. این اقدام بخشی از قانون‌گذاری گسترده‌تر اتحادیه اروپا در زمینه مقابله با پولشویی (AML) محسوب می‌شود.

باید توجه داشت که قوانین جدید، تمامی پرداخت‌های ناشناس رمزارزی و تراکنش‌های نقدی بیش از 10,000 یورو یا تراکنش‌های نقدی ناشناس بالاتر از 3,000 یورو را ممنوع می‌سازند. این ممنوعیت همچنین شامل کیف پول‌های خودحضانتی (Self-Custody Wallets) در برنامه‌های موبایل، دسکتاپ و مرورگر نیز می‌شود.

در همین حال، پاتریک هنسن، مدیر تحقیقات و سیاست سیرکل (Circle)، توضیح می‌دهد که ممنوعیتی برای کیف پول‌های خودحضانتی و پرداخت از طریق آن‌ها وجود ندارد. همچنین، قانون جدید به طور واضح انتقال‌های همتا به همتا (P2P) را از این قانون مستثنی کرده است.

هرچند که قرار است این قانون پس از سه سال اجرایی شود، اما پیشنهادهایی مبنی بر اجرای زودتر آن نیز وجود دارد. این قانون قرار است نحوه تعامل اروپایی‌ها با ارزهای دیجیتال را دگرگون کند و نگرانی‌هایی را در زمینه حریم‌خصوصی کاربران و مشارکت مالی نیز برانگیخته است.

پاتریک بریر، یکی از اعضای مخالف در پارلمان اتحادیه اروپا، معتقد است که ممنوعیت پرداخت‌های ناشناس رمزارزی بیشتر از آنکه از فعالیت‌های مجرمانه جلوگیری کند، می‌تواند بر شهروندان قانون‌مدار تاثیر بگذارد.

 

منبع:
beincrypto
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *