یک پادکستر بیت‌کوین به طور مخفیانه اعتراف یک کلاهبردار را ضبط می‌کند!

یک پادکستر بیت‌کوین به طور مخفیانه اعتراف یک کلاهبردار را ضبط می‌کند
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

براساس گزارش‌ها، گروهی از جوانان آمریکایی با سرقت دارایی‌های رمزارز از طریق تماس تلفن میلیون‌ها دلار درآمد کسب می‌کنند. حال گزارش شده است که یک پادکستر معروف بیت‌کوین به نام Junseth در طی ضبط یک تماس پنهانی توانست آن کلاهبردار بازاریاب تلفنی را وادار به اعتراف در رابطه با طرح کلاهبداری خود کند.

گفتنی است که این مصاحبه با تماس تلفنی ناخواسته از طرف فردی که خود را پشتیبانی مشتریان کوین‌بیس معرفی می‌کرد، شروع شد. یک کلاهبردار که ادعا می‌کرد یک دانش‌آموز دبیرستانی است، سعی می‌کند Junseth را از وجود تهدید امنیتی فوری مطلع سازد. او به سرعت Junseth را از طریق یک‌سری مراحل ظاهراً بی‌ضرر برای محافظت از حساب کوین‌بیس او راهنمایی می‌کند.

البته، این مراحل به طور هوشمندانه‌ای ابداع شده‌اند تا به کلاهبردار اجازه دسترسی به حساب‌های کوین‌بیس یا گوگل کاربران را بدهند. Junseth همچنان به تلاش تماس‌گیرنده برای کمک به او در بازیابی دسترسی به حساب خود ادامه داد که شامل تلاش برای ورود به حساب ایمیل Junseth در Gmail نیز بود.

با این‌حال، زمانی که هویت او را برملا کردند، کلاهبردار در نهایت به این کلاهبرداری اعتراف کرد و وارد گفت‌وگویی افشاکننده شد و عملیات خود را به مدت 30 ثانیه توضیح داد.

 

 

منبع:
protos
یاسمین معصومی

من یکی از علاقمندان به حوزه برنامه نویسی هستم و جالبه که به واسطه‌ی این حوزه و به صورت اتفاقی وارد دنیای ارزهای دیجیتال شدم. من عاشق یادگیری چیزهای جدیدم و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *