مسدود شدن صرافی رمز ارز OKX در روسیه

صرافی رمز ارز OKX در روسیه مسدود شده است
۱۴ مهر ۱۴۰۱

 

گزارش ها حاکی از آن است که دولت روسیه روز چهارشنبه آدرس آی پی OKX را به دلیل فعالیت غیرقانونی احتمالی مربوط به نقض ماده 15.3 قانون اطلاعات روسیه، در لیست سیاه قرار داده است. ماده 15.3 از جمله موارد دیگر، از انتشار اطلاعات نادرست، تهدید مؤسسات مالی و درخواست برای رفتار افراطی، محافظت می کند.

تا این لحظه هیچ دلیل خاصی برای مسدود شدن وب سایت این صرافی به صورت رسمی منتشر نشده است.

OKX در چین تأسیس شده است. این صرافی از تحریم های غرب علیه روسیه تبعیت نکرد و همچنین، درخواست قانون گذاران کره جنوبی مبنی بر تعلیق حساب‌های مرتبط با دو کوآن، بنیان‌گذار آزمایشگاه Terraform، را نیز نادیده گرفت.

OKX اولین صرافی ارزهای دیجیتال نیست که توسط روسیه بسته شده است. در ژوئن سال گذشته، دادگاهی در روسیه دستور تعلیق وب‌سایت بایننس را نیز صادر کرد.

 

در اکتبر ۲۰۱۷، تعدادی از کاربران OKex شکایت کردند که حساب‌های آنها هک شده و دارایی‌های رمزارزی آنها به سرقت رفته است. ارزش این دارایی ها   3 میلیون دلار بوده است. این صرافی، این موضوع را به عدم توجه این کاربران به حفظ امنیت اکانت و گذرواژه‌های خود ربط داد و از مال باختگان خواست برای پیگیری ارزهای به سرقت رفته ی خود به پلیس چین مراجعه کنند و از آنجایی که دولت چین، خرید و فروش بیت کوین را ممنوع کرده است عملا پلیس این کشور درخواست آنها برای رسیدگی به این سرقت را رد کرد.

 

پیام مهمی که این حوادث برای سرمایه گذاران دارد این است که نگهداری ارزهای دیجیتال، خصوصا مقدار زیادی از آنها در کیف پول ،ریسک هایی را به دنبال دارد. چرا که ویژگی کیف پول های صرافی ها ساختار متمرکز آنهاست که دسترسی هکرها به آنها را آسان می کند. همچنین ریسک های قانونی همانند ممنوعیت انجام معاملات ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد.

 

منبع:
bitcoinist
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *