اتهام ها به CZ و صرافی بایننس در امریکا و بریتانیا

اتهام ها به CZ و صرافی بایننس در امریکا و بریتانیا
۲۶ مهر ۱۴۰۱

 

پنج سال پیش، در ژوئیه 2017، چنگپنگ ژو (Changpeng Zhao) با نام مستعار (CZ) صرافی بایننس را راه‌اندازی کرد. طبق گزارش ها، بایننس در یک دوره 180 روزه رشد کرد و به بزرگترین صرافی رمز ارز، در جهان تبدیل شد و در طول این سال‌ها، با راه‌اندازی خدمات خود در بسیاری از کشورها، سلطنت خود را گسترش داد.

با این حال، گزارش تحقیقی اخیر رویترز جزئیات جدیدی را در مورد چگونگی طفره رفتن این صرافی از مقررات در ایالات متحده و بریتانیا فاش کرد. این گزارش شامل مصاحبه با حدود 30 کارمند، مشاور و شرکای تجاری سابق و بررسی هزاران پیام، ایمیل و اسناد شرکت مربوط به سال‌های 2017 تا اوایل سال 2022 است.
بر اساس مشاهدات رویترز، بایننس به دنبال راه هایی برای دور زدن قوانین نظارتی در بریتانیا بود. ظاهراً ژائو در سال 2020 طرحی را توسط یکی از مدیران بایننس امضا کرد تا سند تاسیس شرکت را دستکاری کند و از این طریق بتواند از قوانین مالیاتی جدید بریتانیا استفاده کند.

علاوه بر این، در سال 2018، ژائو با راه اندازی شاخه امریکایی بایننس؛ این بخش را مستقل از شرکت اصلی عنوان کرد و ادعا کرد که صرافی جدید ایالات متحده “یک نهاد کاملاً مستقل” است. با این حال، در واقعیت، CZ با توجه به پرونده های نظارتی از سال 2020، پیام های شرکت و مصاحبه با اعضای سابق تیم، “Binance.US را کنترل کرد و مدیریت خود را از خارج از کشور هدایت کرد”.

 

رد گزارش رویترز از سوی CZ

با این حال صرافی بایننس گزارش رویترز را رد کرد. بایننس در وب سایت خود نوشته ای را از سوی مدیر عامل این صرافی CZ در پاسخ به اتهامات مطرح شده منتشر کرد و گفت: یکی از خبرنگاران طی چند ماه گذشته «یک سری داستان» درباره بایننس «صرفاً از منابع ناشناس» نوشته است که واقعیت ندارد. ما دست به دست هم با تنظیم کنندگان در سراسر جهان کار کرده ایم تا سازمان خود را بازسازی کنیم و سیستم های خود را ارتقا دهیم. تیم امنیت و انطباق جهانی ما، به بیش از 500 کارمند، در سراسر جهان افزایش پیدا کرده است که شامل متخصصان با سابقه به عنوان تنظیم کننده، محققین ارشد از شرکت های برجسته تجزیه و تحلیل بلاک چین و عوامل اجرای قانون است که برخی از بزرگترین تحقیقات در مورد جرایم سایبری را رهبری کرده اند.

 

 

منبع:
watcher.guru
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *