بانک آمریکایی ولز فارگو متهم به مشارکت در یک طرح پانزی شد!

بانک آمریکایی ولز فارگو متهم به مشارکت در یک طرح پانزی شد!
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

گزارش‌ها نشان می‌دهد که از یکی از بانک‌های بزرگ آمریکایی به نام ولز فارگو به دلیل مشارکت در یک طرح 300 میلیون دلاری پانزی شکایت شده است. گفتنی است که این شرکت برای توقف این طرح پانزی هیچ اقدامی انجام نداده است.

همچنین، شاکیان این دعوی، این بانک آمریکایی را به استیفای ناروا (unjust enrichment)، سهل‌انگاری، کمک و مشارکت در یک طرح کلاهبرداری و نقض قوانین متهم کرده‌اند.

شایان ذکر است که عامل اصلی این طرح پانزی شرکت بیمه سیمن هولتز (Seeman Holtz) است که در ژوئیه سال 2021 ( تیر 1400)، دفتر نظارت مالی فلوریدا (OFR) شکایتی علیه این شرکت به دلیل نقض مکرر قوانین اوراق بهادار ارائه کرده است. همچنین، دادستانی اظهار کرده است که این شرکت از سرمایه‌های جدید سرمایه‌گذاران برای پرداخت سود به سرمایه‌گذاران قدیمی استفاده می‌کرد تا تصویری از سودآوری را ایجاد کند.

باید توجه داشت که دلیل اصلی ایجاد بازارهای ارز دیجیتال و بلاک‌چین این است که مردم از فساد موجود در سیستم‌های بانکی متمرکز فاصله بگیرند. هرچند که در دنیای ارزهای دیجیتال نیز ما شاهد کلاهبرداری‌هایی بوده‌ایم، اما در این سیستم‌ها حداقل توزیع و مدیریت سرمایه در دست عموم است و کلاهبرداری‌ها به دلیل ناآگاهی افراد رخ می‌دهد.

منبع:
dailyhodl
یاسمن معصومی

من یکی از علاقمندان به حوزه برنامه نویسی هستم و جالبه که به واسطه‌ی این حوزه و به صورت اتفاقی وارد دنیای ارزهای دیجیتال شدم. من عاشق یادگیری چیزهای جدیدم و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *