پس از افزایش اعتراض‌ها، بنیاد آربیتروم مجددا رای‌گیری خواهد کرد

۱۴ فروردین ۱۴۰۲

بنیاد آربیتروم روز یکشنبه اعلام کرد پس از فشار جامعه تصمیم گرفته است که طرح پیشنهادی حاکمیتی فعلی را به چند طرح کوچک‌تر تبدیل و مجددا رای‌گیری کند. این بنیاد در دیسکورد آربیتروم گفت: «اولین طرح پیشنهاد حاکمیتی با نام (AIP-1)، خیلی بزرگ است و موضوعات زیادی را پوشش می‌دهد. ما توصیه‌ها و بازخورد‌های منتقدین جامعه را دریافت کرده و تصمیم گرفته‌ایم این طرح را به طرح‌های کوچکتر تقسیم کنیم.»

این اتفاق پس از بازخوردهای منفی جامعه نسبت به رای‌گیری برای تصویب این طرح پیشنهادی رخ داد که بنیاد آربیتروم پیش از مشخص شدن نتیجه، تصمیم به اجرایی شدن آن گرفته بوده است. جامعه به این موضوع منتقدند که چطور بنیاد آربیتروم که مدعی ترویج و توزیع اکوسیستم غیرمتمرکز آربیتروم می‌باشد، یک حکم یا رای تنفیذ در رابطه با تصمیم‌ها اعمال می‌کند.

طبق این طرح پیشنهادی قرار بوده است کنترل 750 میلیون توکن آربیتروم (ARB) به ارزش بیش از 1 میلیارد دلار در اختیار بنیاد آربیتروم قرار بگیرد. در نهایت، بنیاد آربیتروم اعلام کرده است که این طرح «احتمالا» به تصویب نخواهد رسید.

گفتنی است برنامه «کمک‌های مالی ویژه» بنیاد آربیتروم که در مرکز بحث و جدل قرار دارد به «صندوق توسعه اکوسیستم» تغییر نام خواهد داد. بنیاد آربیتروم همچنین متعهد شده است «شرایط نحوه‌ی استفاده از این دارایی‌ها» و همچنین «گزارش شفافیت» در مورد بودجه بنیاد را ارائه کند.

منبع:
coindesk
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *