مایکل سیلور: آرژانتین برای کنترل تورم، باید بیت‌کوین را بپذیرد

اخبار
زمان مطالعه : 1 دقیقه

مشکلات اقتصادی آرژانتین با تورم بی سابقه 118 درصدی و کاهش سریع ارزش پول ملی آرژانتین، «پزو» تشدید شده است. در این زمینه مایکل سیلور، مدیر عامل سابق «MicroStrategy» و مدافع سرسخت بیت‌کوین، اخیرا به آرژانتین پیشنهاد داد بیت‌کوین را به عنوان یک محافظ در برابر تورم خریداری کند.

 

ارزهای رمزپایه مانند بیت‌کوین، مزایای خاصی نسبت به سیستم‌های مالی سنتی دارند. آن‌ها غیر‌متمرکز هستند، به این معنی که هیچ نهادِ واحدی آن‌ها را کنترل نمی‌کند و این موضوع خطر دستکاری را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، ارزهای رمزنگاری شده می‌توانند امنیت را فراهم کنند و آن‌ها را به گزینه ای جذاب برای افراد در کشورهایی با اقتصاد ناپایدار تبدیل کند. این ویژگی‌ها ممکن است بیت‌کوین را برای آرژانتینی‌هایی که به دنبال رهایی از مشکلات اقتصادی خود هستند جذاب کند.

 

مایکل سیلور پیشنهاد داد:  آرژانتینی‌ها باید بیت‌کوین را به عنوان پوششی در برابر تورم افسار گسیخته در نظر بگیرند. ارزهای دیجیتال مزایای خاصی مانند امنیت، تمرکززدایی و استقلال مالی را ارائه می‌دهند اما دارای نکات منفی از جمله نوسانات بازار، سرکوب‌های نظارتی و چالش‌های دسترسی نیز می‌باشد که قبل از اقدام باید آن‌ها را نیز در نظر گرفت.

منبع:
beincrypto
محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *