باشگاه فوتبال آرژانتین به استقبال از اولین قرارد رمز ارز خود رفت

باشگاه فوتبال آرژانتین به استقبال از اولین قرارد رمز ارز خود رفت
۸ مرداد ۱۴۰۱

آرژانتین اخیرا با قرارداد یک بازیکن فوتبال محلی در ارز دیجیتال به تیتر اخبار ملی تبدیل شده است. سائوپائولو یکی از بزرگترین تیم‌های فوتبال برزیل است که به تازگی قراردادی با بازیکن تیم آرژانتینی میان‌ جدول بانفیلد در استیبل کوین USDC امضا کرده است.

به گفته منابع محلی، انتقال بازیکن جولیانو گالوپو  از باشگاه اتلتیک بانفیلد به باشگاه سائو پائولو ، با دلار آمریکا (USDC) به ارزش بیش از 6 میلیون دلار و حداکثر 8 میلیون دلار انجام شده است. این انتقال، در زمانی که باشگاه‌های ورزشی آرژانتین شرایط سختی را سپری می‌کردند، انجام شد. با این حال با توجه به شکاف فعلی بین پزو و دلار و کاهش ارزش پزو در مقابل آن احتمالا شرایط پرداخت پیچیده خواهد بود و احتمالا بازیکنان فوتبالی که توسط تیم‌‌های بین ‌المللی پذیرفته شده اند، مجدداً در مورد قراردادهای خود با باشگاه های مقصد مذاکره خواهند کرد.  با این حال، این اولین باری است که باشگاه‌ها می‌توانند ارزهای دیجیتال را به عنوان پرداخت برای نقل و انتقالات بین‌المللی بپذیرند تا مزیت رقابتی در بازار، برای بازیکنان خود به دست آورند. ارزش این معامله بدلیل نوسانات مربوط به پزو آرژانتین از 6 میلیون دلار تا 8 میلیون دلار فراتر رفته است. انتقال این بازیکن با همکاری صرافی ارز دیجیتال مکزیکی Bitso انجام شده است، بیتسو یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال در آمریکای جنوبی است. Thales Freitas، مدیر Bitso در برزیل گفت:

ما بسیار مفتخریم که با این دو باشگاه برای امضای تاریخی سائوپائولو، که با ایمنی تمام، شفافیت و انعطاف‌پذیری که اقتصاد “رمز ارز” ارائه می‌کند،همکاری می‌کنیم.

اقتصاد ناپایدار آرژانتین پذیرش ارزهای دیجیتال، به ویژه استیبل کوین ها را افزایش داده است. روند پذیرش استیبل کوین در آرژانتین، از زمان استعفای وزیر اقتصاد آرژانتین، در اوایل ماه جاری به طرز گسترده‌ای افزایش یافت.

 

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *