دستگیری دو کوان در مونته‌نگرو

۵ فروردین ۱۴۰۲

پلیس مونته‌نگرو می‌گوید دو کوان بنیان‌گذار و مدیر عامل آزمایشگاه‌های ترا فورم (Terraform)، یکی از تحت تعقیب‌ترین افراد جهان، توسط پلیس این کشور دستگیر شده است. این دستگیری در پی گزارش‌هایی در ماه فوریه (اسفند) منتشر شده بود که دو کوان در صربستان، که از شمال با مونته‌نگرو هم مرز است، مخفی شده بود. بنابراین، یک هیئت شامل اعضای وزارت دادگستری و دادستانی کره‌جنوبی برای پیگیری این موضوع به صربستان سفر کردند.

قابل یا آوری است که سقوط لونا واقعه‌ای که در حوزه رمزنگاری رخ داد، به فروپاشی استیبل کوین الگوریتمی یو‌اس‌تی (UST) در ماه می سال 2022(خردا 1401) برمی‌گردد. این ماجرا باعث کاهش شدید دارایی متعادل کننده آن، Terra LUNA شد. پیش از فروپاشی، UST به سومین استیبل کوین بزرگ از نظر ارزش بازار تبدیل شده بود و با دستیابی به آن، میزانی از مشروعیت را به دست آورده بود. با این حال، پس از فروپاشی که اولین نشانه‌ای بود که همه چیز در حوزه رمزنگاری خوب نیست و اثر سرایت آن در سراسر این صنعت موج زد و باعث بروز مشکلات نقدینگی در جاهای دیگر شد.

تخمین زده می‌شود که فروپاشی UST باعث از بین رفتن حدود 40 میلیارد دلار شده و زندگی بسیاری را تحت تأثیر قرار داده است.

منبع:
cryptoslate
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *