افزایش 160 درصدی کلاهبرداری‌های رمزارز در استرالیا

اخبار
زمان مطالعه : 1 دقیقه

در سال 2022، 7.1 درصد از کل سرقت‌های استرالیا مربوط به بازار رمزارز بوده است. استرالیایی‌ها 221.3 میلیون دلارِ استرالیا (معادل 148.3 میلیون دلارِ آمریکا) را در کلاهبرداری‌های سرمایه‌گذاری، که در آن‌ها از ارز دیجیتال به‌عنوان روش پرداخت استفاده می‌شد، از دست دادند.

 

این آمار افزایش 162.4 درصدی نسبت به سال 2021 را نشان می‌دهد. در مجموع 3910 گزارش حادثه سرقت رمزارز به ثبت رسیده است که به‌طور میانگین هر قربانی 56600 دلار استرالیا (37900 دلار آمریکا) از دست داده است. رقم 148.3 میلیون دلار معادل 7.1 درصد از کل سرقت‌های استرالیا ( 3.1 میلیارد دلار) را در سال 2022 نشان می‌دهد که میزان قابل توجهی است. کلاهبرداری‌های نقل و انتقالات بانکی به ازای هر قربانی حدود 16000 دلار استرالیا است. این آمار نشان می‌دهد که کلاهبرداران رمزارز 280% بیشتر از هر قربانی کلاهبرداری کرده‌اند.

 

کاترینا لو، معاون رئیس ACCC (شورای رقابت و مصرف کننده) در این‌باره افزود: ما شاهد ظهور تاکتیک‌های پیچیده و جدیدی بوده‌ایم که تشخیص کلاهبرداری‌ها را بسیار دشوار می‌کند. این شامل همه چیز می‌شود از جعل هویت، شماره تلفن‌های رسمی، آدرس‌های ایمیل و وب سایت‌های سازمان‌های قانونی گرفته تا متن‌های کلاهبرداری که در همان مکالمه به‌عنوان پیام‌های واقعی ظاهر می‌شوند.”

 

ACCC در گزارش خود گفت که ضررهای ناشی از کلاهبرداری، بسیار بیشتر از آنچه گزارش شده است می‌باشد. زیرا حدود 30 درصد از قربانیان کلاهبرداری آن را به کسی گزارش نمی‌دهند و تنها 13 درصد از قربانیان این حادثه را به پایگاه داده کلاهبرداری (ACCC Scamwatch) گزارش می‌دهند.

منبع:
cointelegraph
محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *