آزوکی: هکرها در عرض 30 دقیقه، 758 هزار دلار سرقت کردند

۸ بهمن ۱۴۰۱

هکرها حساب توییتری یک پروژه  توکن غیرقابل تعویض (NFT) با نام آزوکی (Azuki) را در 27 ژانویه (7بهمن) هک کردند و بیش از 758.000 دلار رمزارز به سرقت بردند. شرکت امنیتی کیف پول والِت گارد (Wallet Guard) بر اساس داده‌های وب‌سایت ایتراسکن (Etherscan) اعلام کرد هکرها با توییت کردن پست‌هایی که حاوی لینک‌های مخرب بودند؛ توانستند در کمتر از نیم ساعت 750 هزار دلار را تنها از یک کیف پول خالی کنند. این داده‌ها همچنین نشان داده است که هکرها نزدیک به 8 هزار دلار دیگر را از کیف پول‌های مختلفی که حاوی 11 توکن NFT و بیش از 3.9 اتریوم بودند، نیز سرقت کردند. به محض اینکه آزوکی کنترل حساب کاربری خود را در دست گرفت، در توییتی به دنبال‌کنندگان خود تاکید کرد که همیشه برای تایید درستی اطلاعیه‌ها از چندین کانال استفاده کنند. مدیرعامل شرکت والت گارد در این رابطه به سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال توصیه کرد:

 

اهمیتی ندارد که یک حساب کاربری (در شبکه‌های مجازی) رسمی و معتبر باشد؛ کاربران نسبت به هر چیزی باید نگرش شکاکانه داشته باشند مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *