همکاری بانک ارتباطات چین در هنگ‌کنگ با شرکت‌های رمزنگاری

۲۸ فروردین ۱۴۰۲

به گفته وال استریت ژورنال (WSJ)، شعبه بانک ارتباطات چین در هنگ کنک با چندین شرکت رمزارز دارای مجوز در هنگ کنگ همکاری می‌کند و در حال مذاکره با سایر شرکت‌های تحت نظارت است تا برای آن‌ها حساب باز کند. پیش از این، بلومبرگ در ماه مارس گزارش داده‌بود که شعب هنگ‌کنگ بانک ارتباطات، بانک چین و بانک توسعه شانگهای پودونگ، ارائه خدمات بانکی به شرکت‌های ارزهای دیجیتال محلی را آغاز کرده یا در این زمینه در حال تحقیق هستند.

بانک‌های بزرگ مدت‌هاست که نسبت به صنعت رمزارزها بدبین بوده‌اند که منجر به مشکلاتی در دریافت خدمات بانکی منظم مانند افتتاح حساب برای پرداخت به کارمندان و تامین‌کنندگان می‌شود. شرکت‌های ارزهای دیجیتال مستقر در هنگ‌کنگ می‌گویند که برای به دست آوردن یک حساب بانکی شرکتی باید حداکثر سه ماه وقت بگذارند در حالی که شرکت‌های دیگر معمولا فقط به یک ماه زمان نیاز دارند. دلیل اصلی تاخیر این است که بانک‌های سنتی ناشناس بودن رمزارزها را یک خطر می‌دانند و رعایت آن‌ها، به‌ویژه رویه‌های «مشتری را بشناسید» (KYC) برای بانک‌های سنتی بسیار مهم است.

منبع:
tokeninsight
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *