صرافی بایینس و ادامه‌ی مسدودسازی حساب کاربران

بایننس حساب شرکتی یک میلیون دلاری را مسدود کرد
۶ شهریور ۱۴۰۱

 

کاربری در توییتر، که به گفته خودش یکی از فعالان تزوس است، صرافی بایننس را به مسدود کردن حساب خود متهم کرده است. به گفته این کاربر، موجودی حساب مسدود شده ۱ میلیون دلار بوده است. او همچنین اعلام کرد حتی پس از احراز هویت (KYC)، بایننس، بدون هیچ هشدار و توضیح قبلی، حساب‌ها را مسدود کرده‌اند.

صرافی بایننس در حساب توییتر خود، به طور مستقیم پاسخ این کاربر را داد و اعلام کرد که این حساب به درخواست سرویس‌های اجرای قانون مسدود شده و بارها به کاربر هشدار داده شده است. بایننس همچنین اعلام کرد که این صرافی ملزم به همکاری با این مراجع و پاسخگویی به درخواست های آنها است.

با توجه به اینکه صرافی بایننس و شرکت‌های تابع آن در بسیاری از کشورها در سراسر جهان فعالیت می‌کنند، مشخص نیست که بایننس به کدام مراجع قانونی اشاره می‌کند.

 

اوایل امسال نیز بایننس حساب های اتباع روسیه را محدود کرد. به طوری که کاربران نمی‌توانستند بااستفاده از کیف پول‌های نقدی، آتی و نگهداری بایننس و همچنین سپرده‌های سهامدار و سپرده‌های به دست آمده واریز یا معامله انجام بدهند.

 

صرافی های متمرکز اگرچه ابزار راحت‌تری برای معامله یا نگهداری دارایی‌های دیجیتال هستند اما به خاطر داشته باشید این صرافی‌ها توانایی انجام هر گونه اقداماتی علیه حساب شما، شامل بستن یا معلق کردن حساب، محدود کردن واریز یا برداشت، یا سوء استفاده کردن از اطلاعات شخصی کاربر را دارند.

 

پیشنهاد می کنیم مقاله‌ی مربوط به نقد نگهداری دارایی های‌دیجیتال در صرافی‌ها را مطالعه کنید.

 

منبع:
bitcoinist.com
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *