بایننس ارتباط چندین ساله و گسترده خود با چین را پنهان کرد

۹ فروردین ۱۴۰۲

بر اساس اسناد داخلی شرکت بایننس که توسط فایننشال تایمز بررسی شده است، بایننس چندین سال ارتباطات قابل توجهی که با چین داشته، مخفی کرده است. این شواهد در تضاد با ادعای مدیران این صرافی مبنب بر اینکه  از سال 2017 که دولت چین، اقدام به سرکوب صنعت ارزهای دیجیتال و تعطیلی صرافی‌ها کرد؛ بایننس نیز از این کشور خارج شده است. به گفته فایننشیال تایمز، این صرافی کارمندان و دفاتر اجرایی خود را در چین نگهداشته است و چانگ‌پنگ ژائو، مدیر عامل صرافی مکرراً به کارمندان بایننس دستور داده است که حضور شرکت در این کشور را پنهان کنند. در واقع یکی از دفاتر بایننس همچنان تا اواخر 2019 در این کشور حضور داشته و همچنین یک بانک چینی برای پرداخت حقوق برخی از کارمندان استفاده می‌شده است.

این اسناد نشان می‌دهد که بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال، تا چه حد تلاش کرده است تا محدوده و مکان فعالیت‌های خود را پنهان کند. ژائو گفته است که اکثر کارمندان بایننس به غیر از «تعداد کمی از نمایندگان خدمات مشتری» از سال 2017 و پس از اینکه چین ممنوعیت ارزهای دیجیتال را وضع کرد،این کشور را ترک کرده‌اند.

منبع:
ft
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *