بایننس آمریکا قادر به یافتن شرکای بانکی در ایالات متحده نیست

۲۰ فروردین ۱۴۰۲

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال در 8 آوریل (19 فروردین)، بازوی صرافی ارز دیجیتال بایننس در ایالات متحده (Binance.US) با چالش‌هایی برای یافتن شریک بانکی جدید جهت ارائه خدمات برای مشتریان خود در این کشور مواجه شده است. ورشکستگی اخیر بانک های آمریکایی مانند سیگنچر بانک و سیلورگیت باعث شده است که بایننس آمریکا خدمات بانکی خود برای مشتریانش را در این کشور از دست بدهد.

سخت‌گیری‌های قانونی بر بانک‌هایی که  دارای مشتریان رمزارزی هستند، یکی دیگر از عوامل دخیل در مشکلات ایجاد شده برای صرافی مذکور می‌باشد. در ماه مارس (اسفند 1041)، کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) از هلدینگ بایننس و مدیر عامل آن چانگ‌پنگ ژائو (سی زی) به اتهام نقض قوانین معاملاتی شکایت کرد.

در واقع بایننس به بانک‌ها نیاز دارد تا بتواند به طور مستقیم دلارهای آمریکایی مشتریان خود را نگهداری کند. با این حال، تلاش‌ها و اقدامات اخیر این صرافی برای ایجاد روابط بانکی با بانک‌های همچون کراس ریور (Cross River) و بانکورپ (Customers Bancorp) ناکام مانده است.

سخنگوی بایننس آمریکا گفت:

 

طی چند هفته آینده، تغییر و تحول وضعیت این صرافی از طریق ارائه‌دهندگان خدمات بانکی و پرداخت جدید خواهد بود. همچنین برخی از خدمات سپرده‌گذاری دلار آمریکا در طول این تغییر وضعیت به طور موقت تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

در حال حاضر وجوه مشتریان بایننس آمریکا از طریق شرکت فناوری مالی پرایم تراست (Prime Trust) نگهداری می‌شود. سخنگوی پرایم تراست اظهار داشت که تمام دارایی دریافتی از مشتریان را از طریق شرکای بانکی خود نگهداری می‌کند.

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *