بیت‌کوین آسیا؛ رونق رمزارزها در هنگ‌کنگ با چراغ سبز چین؟

بیت‌کوین آسیا: رونق رمزارزها در هنگ‌کنگ با چراغ سبز چین؟
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

کنفرانس بیت‌کوین آسیا با جذب بیش از 5500 شرکت‌کننده، به عنوان یک رویداد برجسته در صنعت رمزارزها شناخته شد.

این کنفرانس که در تاریخ 9 و 10 می (20 و 21 اردیبهشت) در هنگ‌کنگ برگزار شد، شاهد حضور صدها سخنران و حامی مالی از سراسر جهان بود. استقبال چشمگیر از این رویداد، نشان‌دهنده‌ی اشتیاق روزافزون سرمایه‌گذاران به پتانسیل‌های هنگ‌کنگ به عنوان قطبی نوظهور برای نوآوری و سرمایه‌گذاری در حوزه وب 3 و رمزارزها است.

علاوه بر این، انتخاب هنگ‌کنگ به عنوان یکی از شش نقطه اولیه در آسیا برای معاملات آتی بیت‌کوین و ETFهای اتر، مهر تاییدی بر جایگاه این شهر به عنوان مرکزی پیشرو در این صنعت نوظهور محسوب می‌شود. از نظر جغرافیایی، هنگ‌کنگ بخشی از خاک چین محسوب می‌شود، اما از نظر قوانین و مقررات اداری، از سرزمین اصلی چین مستقل است. این وضعیت، شرایطی خاص را برای فعالیت در حوزه رمزارزها در این منطقه ایجاد می‌کند.

از یک سو، برخی از سرمایه‌گذاران، تاییدیه‌های ETF ارزهای دیجیتال در هنگ‌کنگ را به عنوان نشانه‌ای از حمایت ضمنی دولت چین از این صنعت تلقی می‌کنند. این موضوع می‌تواند به افزایش تمایل سرمایه‌گذاران به ورود به این بازار در منطقه و رونق صنعت رمزارزها در هنگ‌کنگ منجر شود.

با این حال، از سوی دیگر، همچنان ابهاماتی در مورد موضع دقیق دولت چین در قبال رمزارزها وجود دارد. این ابهامات، می‌تواند مانعی برای سرمایه‌گذاری‌های کلان در این حوزه در هنگ‌کنگ باشد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که نیمی از شرکت‌کنندگان در کنفرانس بیت‌کوین آسیا از سرزمین اصلی چین بوده‌اند.

تاییدیه‌ی ETFهای ارزهای دیجیتال در هنگ‌کنگ را می‌توان به عنوان نوعی پذیرش رسمی بیت‌کوین به عنوان یک دارایی سرمایه‌گذاری تلقی کرد. این موضوع می‌تواند به افزایش اعتماد و تمایل سرمایه‌گذاران به این حوزه در منطقه منجر شود.

علاوه بر این، امکان خرید ETFهای هنگ‌کنگ، جذابیت این سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران در سرزمین اصلی چین که دسترسی مستقیم به این ETFها را ندارند، افزایش می‌دهد. با این حال، لازم به ذکر است که خرید سهام این ETFها برای سرمایه‌گذاران داخل سرزمین اصلی چین همچنان ممنوع است.

با وجود ممنوعیت فعالیت در حوزه رمزارزها در چین از سال 2021، به نظر می‌رسد برخی از سرمایه‌گذاران در این کشور، هنگ‌کنگ را به عنوان راهی برای ورود به بازار رمزارزها می‌بینند.

اخبار مرتبط:

طلوع عصر جدید در بازار: ETFهای بیت‌کوین و اتریوم در هنگ کنگ عرضه شدند!

تب بیت‌کوین در بازارهای آسیایی با چراغ سبز ETFها در آمریکا و هنگ کنگ!

منبع:
cointelegraph
faeze salimi

نویسنده در حوزه ارزهای دیجیتال هستم. با اینکه پیشینه تحصیلی من در رشته مهندسی صنایع است، اما علاقه وافر من به دنیای رمز ارزها، مسیر شغلی‌ام را به سمت نویسندگی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *