داده‌های اقتصادی مهم در هفته پیش‌ِ رو برای بازار رمزارزها

۲۹ فروردین ۱۴۰۲

برخلاف چند هفته گذشته که همیشه مملو از داده‌های کلان اقتصادی و مهم بود در دو هفته آینده تقریبا هیچ داده اقتصادی مهمی منتشر نمی‌شود بنابراین یک خلاء خبری تا اوایل ماه می وجود دارد که به نظر می‌رسد باعث شود بازار رمزارزها و بیت‌کوین به رشد خود ادامه دهند (خبر‌های منفی برای ریزش قیمت‌ها وجود ندارد). با این حال، چند رویداد وجود دارد که احتمالا در این هفته نیز بر بازار تاثیر می‌گذارد.

در پی اعلام نرخ شاخص بهای مصرف کننده و شاخص قیمت تولید کننده (CPI و PPI) که بسیار کمتر از حد انتظار بود و با توجه به تغییر سیاست فدرال رزرو در مورد نرخ بهره، قیمت بیت‌کوین توانست به روند صعودی خود در چند هفته گذشته ادامه دهد و به یک قیمت جدید (30968 دلار) در جمعه گذشته برسد.

 

رویداد‌های پیشِ رو

-در روز سه‌شنبه، ۱۸ آوریل (19 فروردین)، پاتریک مک‌هنری، رئیس کمیته خدمات مالی، جلسه‌ای تشکیل داده تا گری گنسلر رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، قوانین و نظرات خود را درمورد صنعت رمزارز و بیت‌کوین ارائه دهد. مک هنری در این مورد گفته است :«این اولین جلسه نظارتی ما بر کمیسیون بورس و اوراق بهادار و درمورد قوانین و رویکرد گنسلر نسبت به رمزارزها خواهد بود. این جلسه، نظارت کلی بر سیاست‌های SEC خواهد داشت

 

– در روز پنجشنبه، 20 آوریل (31 فروردین)، ساعت 8:30 صبح به وقت محلی (ساعت 17 به وقت تهران)، داده‌های هفتگی اولیه نرخ بیکاری در ایالات متحده ارائه می‌شود. اگر آخرین آمار درمورد آمار اولیه بیکاری، کوچک شدن بازار کار در این کشور را تایید کند، این یک سیگنال هشدار دهنده در آمریکا خواهد بود ولی اگر نرخ‌های مربوط به بازار کار تثبیت شود و افزایش نرخ بیکاری فعلا متوقف شود، این امر برای بازار رمزارز مثبت خواهد بود. این آمار می‌تواند حداقل کمی رکود را به عقب براند و یا به دلیل اینکه بازار کار هنوز دچار بحران نشده است می‌تواند شدت رشد رکود را کاهش دهد.

 

– سرمایه‌گذاران باید به شاخص دلار (DXY) نیز توجه داشته باشند. این شاخص در نقطه حساسی قرار دارد و در صورت ادامه‌ی سقوط می‌تواند باعث روند صعودی و رشد بیشتر بیت‌کوین و سایر رمزارزها شود.

منبع:
Bitcoinist
محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *