ETFهای بیت‌کوین: BMO غول مالی کانادا به دنبال سود در طلای دیجیتال!

ETFهای بیت‌کوین BMO غول مالی کانادا به دنبال سود در طلای دیجیتال
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بانک مونترال (BMO) در گزارشی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) آمریکا اعلام کرد که در صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین (ETF) سرمایه‌گذاری کرده است.

این بانک کانادایی، یکی از بزرگترین موسسات مالی در این کشور به شمار می‌رود و با دارایی نزدیک به یک تریلیون دلار، در زمره گروه «پنج بزرگ» قرار دارد. طبق این گزارش، BMO در چهار ETF برجسته بازار، از جمله آیشرز بیت‌کوین تراست (IBIT)، سهام دارد.

سرمایه‌گذاری بانک مونترال در صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین، گامی دیگر در جهت پذیرش روزافزون این ارز دیجیتال توسط نهادهای مالی معتبر به شمار می‌رود.

این اقدام در پی تصمیم ماه ژانویه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مبنی بر مجاز شمردن صدور ETFهای بیت‌کوین در این کشور صورت می‌گیرد که نقطه عطفی در صنعت دارایی‌های دیجیتال محسوب می‌شود. ETFهای بیت‌کوین از زمان عرضه، با استقبال چشمگیری از سوی سرمایه‌گذاران روبرو شده‌اند و به عنوان یکی از موفق‌ترین ETFها در تاریخ آمریکا شناخته می‌شوند.

بانک مونترال با سرمایه‌گذاری در صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین، به جمع موسسات مالی بزرگی مانند ولز فارگو، جی‌پی‌مورگان و UBS می‌پیوندد که پیش از این در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

این ETFها به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند تا بدون نیاز به نگهداری مستقیم بیت‌کوین، در این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. با توجه به استقبال روزافزون از ETFهای بیت‌کوین، انتظار می‌رود این نوع مالکیت بیت‌کوین در بخش مالی به طور قابل توجهی افزایش یابد.

اخبار مرتبط:

غول‌های سرمایه‌گذاری به بیت‌کوین روی آوردند! 75 میلیون دلار سرمایه‌گذاری در ETFهای بیت‌کوین

سرمایه‌گذاری 1.7 میلیارد دلاری شرکت ماینر طلای آمریکای جنوبی در بیت‌کوین!

چراغ سبز هنگ‌کنگ برای معاملات ETF بیت‌کوین و اتریوم!

تب بیت‌کوین در بازارهای آسیایی با چراغ سبز ETFها در آمریکا و هنگ کنگ!

رسوایی 1.6 میلیارد دلاری در دنیای رمز ارزها! 72 نفر در هنگ کنگ دستگیر شدند!

منبع:
watcher.guru
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *