ETF های بیت‌کوین: انفجار تقاضا و عملکردی فراتر از طلا!

ETF های بیت‌کوین: انفجار تقاضا و عملکردی فراتر از طلا!
۲۵ فروردین ۱۴۰۳

گزارش شرکت بیت‌وایز (Bitwise) در 11 آوریل (23 فروردین) خبرهای خوشی را برای سرمایه‌گذاران در بازار رمزارزها به ارمغان آورده است. این گزارش نشان می‌دهد که صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت‌کوین در سه ماهه نخست سال جاری عملکردی فراتر از انتظارات داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، دارایی‌های تحت مدیریت این ETF ها به 59.1 میلیارد دلار رسیده است، در حالی که پیش‌بینی‌های اولیه شرکت‌هایی مانند جی‌پی‌مورگان، NYDIG و ماتریکس‌پورت بین 24 تا 50 میلیارد دلار بود.

این رقم حتی از پیش‌بینی‌های خوشبینانه شرکت‌هایی مانند گری‌اسکیل اینوستمنت که 50 میلیارد دلار را پیش‌بینی کرده بودند، فراتر رفته است.

این گزارش نکات جالب دیگری را نیز به روشن می‌کند از جمله اینکه، تقاضا برای ETF های اسپات بیت‌کوین در سه ماهه نخست سال جاری 2.8 برابر بیشتر از تولید جدید بیت‌کوین توسط ماینرها بوده است. این ETF ها در این مدت 212،852 بیت‌کوین جذب کردند، در حالی که ماینرها تنها 74،756 بیت‌کوین جدید استخراج کردند.

در همین حال، ETF های بیت‌کوین در این مدت عملکرد بهتری نسبت به دو ETF بزرگ طلای آمریکا داشتند. این ETF ها شاهد ورودی 12 میلیارد دلاری سرمایه بودند، در حالی که ETF های طلا 3 میلیارد دلار سرمایه از دست دادند.

پتانسیل عظیم بازار:

در حالی که ETF های بیت‌کوین در حال حاضر سهم کوچکی از کل مالکیت این ارز دیجیتال را به خود اختصاص داده‌اند (3.9 درصد)، اما عملکرد چشمگیر آنها در سه ماهه نخست سال جاری نشان‌دهنده پتانسیل عظیم این بازار است.

نکات کلیدی:

  • رشد 67 درصدی بیت‌کوین: بیت‌کوین از ابتدای سال جاری 66.99 درصد رشد داشته که عملکردی بسیار بهتری از سایر بازارهای مالی است.
  • همبستگی پایین با سهام: برخلاف تصور رایج، همبستگی بیت‌کوین با بازار سهام آمریکا بسیار پایین (0.11) است. این موضوع نشان می‌دهد که بیت‌کوین می‌تواند به عنوان یک پناهگاه امن در برابر نوسانات بازار سهام عمل کند.

جمع‌بندی:

این عوامل در کنار تقاضای فزاینده برای ETF های بیت‌کوین، خوشبینی زیادی را نسبت به آینده بازار رمزارزها ایجاد کرده و احتمال ادامه روند صعودی آن را افزایش می‌دهد.

منبع:
cryptoslate
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *