بیت‌کوین در گرداب: سقوط 10 هزار دلاری و ریزش 400 میلیارد دلاری در بازار!

بیت‌کوین در گرداب: سقوط 10 هزار دلاری و ریزش 400 میلیارد دلاری در بازار! گزارش‌
زمان مطالعه : 2 دقیقه

بازارهای ارزهای دیجیتال در شروع هفته‌ی جاری شاهد نوسانات شدید قیمتی بودند. بیت‌کوین، ارز دیجیتال پیشرو، طی دو روز، بالغ بر 10 هزار دلار سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح خود در چند هفته اخیر، یعنی حدود 61 هزار دلار رسید. در همین‌راستا، آلت‌کوین‌ها نیز به‌ شدت تحت‌تاثیر قرار گرفتند و شاهد اُفت قیمت‌های دورقمی بودند.

سقوط بیت‌کوین

قیمت بیت‌کوین که پیش از این تا بالای 70 هزار دلار صعود کرده بود، پس از اظهارات مقامات ارشد بانک مرکزی آمریکا مبنی بر عدم کاهش نرخ بهره، به سرعت سقوط کرد و به 65 هزار دلار رسید. این اُفت قیمت بیت‌کوین، در بازارهای مالی نیز بازتاب داشت و بسیاری از شاخص‌های بورسی نیز روندی نزولی را تجربه کردند.

روزهای تلخ برای آلت‌کوین‌ها

سقوط بیت‌کوین

در حالی که برخی از آلت‌کوین‌ها در این میان شاهد جهش‌های قیمتی کوتاه‌ مدت بودند، اما در مجموع، این بازار دو روز متوالی را با افت قیمت سپری کرد. ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال از 2.8 تریلیون دلار به 2.33 تریلیون دلار کاهش یافت، با این‌حال، سهم بازار بیت‌کوین در میان آلت‌کوین‌ها افزایش یافته است.

تحلیل عوامل ریزش:

کارشناسان معتقدند که تنش‌های رو به افزایش ژئوپلیتیکی بین ایران و اسرائیل عامل اصلی ریزش قیمت بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها در اول این هفته بوده است. تشدید تنش‌ها در منطقه، نگرانی‌هایی را در مورد ثبات اقتصادی و سیاسی جهانی ایجاد کرده و منجر به افزایش تمایل به دارایی‌های امن مانند طلا و اوراق قرضه شده است. علاوه بر این، برخی از تحلیلگران معتقدند که عوامل دیگری مانند افزایش نرخ بهره در آمریکا و کند شدن رشد اقتصادی در چین نیز در این ریزش نقش داشته‌اند.

نگاه به آینده:

هنوز مشخص نیست که روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. برخی از تحلیلگران معتقدند که این فقط یک اصلاح موقتی است و بازار به زودی روند صعودی خود را از سر خواهد گرفت. با این‌حال، برخی دیگر محتاط‌تر هستند و معتقدند که ممکن است در این مدت کوتاه، شاهد ادامه ریزش قیمت‌ها باشیم.

منبع:
cryptopotato
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را تغییر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *