مدیرعامل زربان: بیت‌کوین یک میم‌کوین ارزشمند است!

سهراب ثامنی: بیت‌کوین یک میم‌کوین است! گزارش‌
زمان مطالعه : 2 دقیقه

امروزه، میم‌کوین‌ها به محبوبیت زیادی در بین سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال دست یافته‌اند.

در دومین روز از نمایشگاه اینوتکس 2024 در تهران، در پنل فروم حکمرانی با میزبانی مهسا نجاتی، دبیر تحریریه رسانه‌ی رمزارز، بخشی از صحبت‌ها به سمت حباب بازار میم‌کوین‌ها کشیده شد و مصطفی قمری، رییس هیئت مدیره‌ بینوست اعلام کرد که در گذشته دیدگاه خوبی نسبت به میم‌کوین‌ها نداشته اما در حال حاضر سعی کرده است تا با مطالعات بیشتر موضع خود را نسبت به این بازار تغییر دهد. براساس گفته‌های قمری، طلا بزرگ‌ترین میم‌کوین دنیاست.

وی در ادامه‌ از دیگر مهمانان این پنل خواست تا نظر خود را درمورد میم‌کوین‌ها بیان کنند. سهراب ثامنی، مدیرعامل شرکت زربان و ارائه‌دهنده‌ی اولین پروتکل وام غیرمتمرکز ارز دیجیتال در ایران، توکن‌ها را به دو گروه میم‌کوین‌‌ها و کاربردی دسته‌بندی کرد. وی اتر (Ether) را به‌عنوان یکی از رمزارزهای کاربردی مثال زد چراکه سوخت شبکه‌ی اتریوم است و با سوزاندن آن چراغ این شبکه روشن می‌ماند. مدیرعامل زربان، کاربرد ارز اتر را استفاده از بلاک اسپیس شبکه‌ی اتریوم معرفی کرد و شبکه‌ی اتریوم را یک بلاک‌چین چندمنظوره دانست که بر روی آن کارهای مختلفی قابل انجام است مثل ایجاد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز. در ادامه، مدیرعامل زربان بیت‌کوین را بزرگ‌ترین میم‌کوین دانست.

در گفتگوی جداگانه‌ای که تیم بلاک‌پست با سهراب ثامنی داشت، وی درمورد این دیدگاه توضیحات بیشتری داد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

چرا بیت‌کوین یک میم‌کوین است؟

طبق صحبت‌های مدیرعامل زربان، در حال حاضر، مقدار اندکی از کل بیت‌کوین‌ها برای پرداخت هزینه‌های تراکنش و یا خرید استفاده می‌شوند. بخش زیادی از کل بیت‌کوین‌ها فقط برای ذخیره‌ی ارزش نگهداری می‌شود و حداقل در حال حاضر کاربری زیادی ندارد. در ابتدا لازم است به مقایسه‌ی میم‌کوین‌ و شت‌کوین (توکن‌های بی‌ارزش) از زبان آقای ثامنی بپردازیم.

توکن‌های بی‌ارزش معمولا پروژه‌های رها شده‌ای هستند که هیچ آپگرید خاصی ندارند و بخش زیادی از آن دارایی در کنترل عده‌ی کمی است. اما میم‌کوین‌ها متفاوت از این جریان هستند. بیت‌کوین یک میم‌کوین باارزش است. شبکه‌ی این رمزارز اپدیت‌های باارزشی مانند سگویت و تپ‌روت داشته که این موارد امنیت و قابلیت‌های شبکه را بهبود بخشیده است. در خارج از شبکه‌ی بیت‌کوین نیز آپدیت‌هایی متصل به این شبکه صورت گرفته است که به ارزش‌های آن می‌افزاید مثل لایتنینگ بیت‌کوین و اپدیت‌های غیرزیرساختی در بحث‌های امنیتی کیف‌ پول‌ها مثل سامورایی ولت که به کاربران خدمات میکسینگ را ارائه می‌دهد و موارد دیگری که برای این شبکه ارزش‌آفرینی می‌کنند.

بیت‌کوین یک میم‌کوین باارزش است

مدیرعامل زربان اظهار داشت:

از آنجاییکه افراد زیادی انتظار دارند قیمت این رمزارز افزایش پیدا کند، درنتیجه؛ آن را می‌خرند. این ارز دیجیتال، میم‌کوین باارزشی است زیرا جامعه‌ی بسیار گسترده‌ای از آن استفاده می‌کنند و از آنجاییکه تمام این افراد با یکدیگر هماهنگ نیستند و متفاوت عمل می‌کنند درنتیجه پایداری ارزشی بیشتری نسبت به سایر میم‌کوین‌ها دارد و نمی‌توان به آن انگ حباب زد.

ساجده حسینی

ادبیات انگلیسی خوندم و خیلی تصادفی وارد حوزه کریپتوکارنسی شدم. علاقه زیادی به مطالب تخصصی حوزه بلاک‌چین دارم و به طور پیوسته درمورد تحولات بازار ارزهای دیجیتال ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *