CBDC ها را رد کنید و به جای آن به بیت کوین و استیبل کوین نگاه کنید

CBDC ها را رد کنید و به جای آن به بیت کوین و استیبل کوین نگاه کنید
۶ مهر ۱۴۰۱

 

اندیشکده موسسه سیاست بیت کوین از ایالات متحده می خواهد که ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را رد کند و به بیت کوین (BTC) و استیبل کوین ها به عنوان جایگزین نگاه کند.

در بیانیه ای که در 27 سپتامبر به اشتراک گذاشته شد، نویسندگانی از جمله مدیر اجرایی بنیاد بیت کوین تگزاس، ناتالی اسمولنسکی دکترا، و رهبر سابق رشد کراکن، دان هلد، استدلال می‌کنند که CBDCها کنترل مالی، حریم خصوصی و آزادی را از عموم سلب می‌کنند. اسمولنسکی و هلد استدلال کردند که CBDCها اساساً “دسترسی مستقیم به هر تراکنشی که توسط هر فردی در هر نقطه از جهان انجام می شود را برای دولت ها فراهم می کند. این زوج همچنین استدلال کردند که CBDCها به دولت‌ها امکان می‌دهند تا تراکنش‌ها را ممنوع، ملزم، بی‌انگیزه، مشوق یا معکوس کنند، و آنها را به ابزاری برای سانسور و کنترل مالی تبدیل کنند.

CBDCها به عنوان یک بدهی مستقیم بانک‌های مرکزی به یک پیشتاز جدید برای تحمیل سیاست پولی مستقیماً بر مصرف‌کنندگان تبدیل می‌شوند: چنین سیاست‌هایی شامل نرخ‌های سود منفی، جریمه‌های پس‌انداز، افزایش مالیات و مصادره ارز است، اما محدود به آن‌ها نیست.

 

نویسندگان گفتند که بسیاری از عملکردهایی که CBDC ها ارائه می دهند را می توان با ترکیبی از بیت کوین، استیبل کوین های صادر شده خصوصی و حتی دلار آمریکا حل کرد و خاطرنشان کردند:

برای اکثر مردم، ترکیبی از پول نقد فیزیکی، بیت کوین، دلارهای دیجیتال و استیبل کوین‌های به خوبی وثیقه‌شده، تقریباً تمام موارد استفاده پولی را پوشش می‌دهد.»

 

آنها نوشتند:

«در واقع، جایی که دولت‌ها اجرای CBDCها را رهبری می‌کنند، مسائل جدی ثبات و قابلیت اطمینان ایجاد خواهد شد. “ایالات متحده باید از چیز دیگری حمایت کند: باید از آزادی دفاع کند. به همین دلیل، ایالات متحده باید ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را رد کند.”

 

CBDCها در حال حاضر در برخی از کشورها مانند چین به خوبی در مسیر توسعه هستند، اما در اوایل این ماه، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، پس از دستور به دفتر سیاست علم و فناوری (OSTP) برای ارائه گزارشی در مورد تجزیه و تحلیل CBDC، به این موضوع اشاره کرد که ایالات متحده در حال بررسی این موضوع است.

موسسه سیاست بیت کوین، خود را به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی توصیف می کند که در مورد سیاست و پیامدهای اجتماعی بیت کوین و شبکه های پولی در حال ظهور، تحقیق می کند.

 

 

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *