مدیر بیت‌فینکس شایعه نقض اطلاعات کاربران را تکذیب کرد

صرافی بیت‌فینکس مورد حمله هکری قرار گرفت!
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

به تازگی، گروه باج‌افزار اف‌سوسایتی (Fsociety) ادعا کرد به 2.5 ترابایت داده از اطلاعات کاربران صرافی بیت‌فینکس (Bitfinex) دسترسی پیدا کرده است. با این‌حال، پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد اجرایی صرافی مذکور و مدیرعامل تتر، نسبت به این موضوع اعلام کرد که هک به نظر جعلی بوده و وجوه امن هستند.

شایان ذکر است که هکرها ادعا کردند که 2 مِگا لینک از لینک‌های خاص را با داده‌های نمونه حاوی 22.5 هزار پرونده ایمیل و رمز عبور منتشر کردند. اما تنها 5 هزار از 22.5 هزار ایمیل متعلق به کاربران بیت‌فینکس بوده است.

در همین راستا، مدیر صرافی اعلام کرد اگر هکرها از ما اطلاعات واقعی داشتند، حتما با ما تماس می‌گرفتند و در خواست باج می‌کردند. اما اکنون ما هیچ‌گونه تماسی از سمت آن‌ها نداشته‌ایم و این موضوعات شایعاتی بیش نیست. وی در ادامه توضیح داد:

 هکرها به احتمال زیاد پایگاه داده‌ای از ایمیل‌ها و رمزهای عبور را از نقض‌های مختلف کریپتو جمع‌آوری کرده‌اند و متأسفانه اکثر کاربران از ایمیل و رمزهای یکسانی در چندین سایت استفاده می‌کنند. با این‌حال، ما در حال انجام یک تجزیه و تحلیل عمیق از سیستم‌های خود هستیم و در حال حاضر هیچ نقضی شناسایی نشده است.

منبع:
cryptonews
faeze salimi

نویسنده در حوزه ارزهای دیجیتال هستم. با اینکه پیشینه تحصیلی من در رشته مهندسی صنایع است، اما علاقه وافر من به دنیای رمز ارزها، مسیر شغلی‌ام را به سمت نویسندگی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *