بریکس: تحریم‌ها علیه روسیه منجر به ایجاد بحران اقتصادی جهانی می‌شود

۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

تحریم‌ها علیه هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی بریکس یعنی برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی، ممکن است نشان‌دهنده شکست در تلاش‌‌ها و اقدامات این کشورها جهت کاهش اتکای خود به دلار باشد. به نظر می‌رسد این موضوع فقط به ضربه زدن به کشورهایی که دلار زدایی را آغاز کرده‌اند، ختم نشود. سخنگوی ولادیمیر پوتین در این‌باره، مدعی شد که تحریم‌های جدید کنونی ممکن است به اقتصاد جهان آسیب برساند.

اخیراً هفت کشور بزرگ صنعتی جهان موسوم به ( G7) فاش کردند که در فکر ممنوع‌سازی تقریباً همه فعالیت‌های صادراتی به روسیه هستند. در آخر هفته، دمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی پوتین، بر تاثیر منفی تحریم‌های ضد روسیه بر اقتصاد جهانی تاکید کرد. پسکوف در گفتگو با خبرگزاری تاس گفت:

در هر صورت، هم تحریم‌های فعلی اعمال شده علیه کشورمان و هم گام‌های اضافی جدیدی که بروکسل و واشنگتن احتمالاً اکنون به آن فکر می‌کنند، ضربه سختی به اقتصاد جهانی خواهد زد.

ایالات متحده و چندین کشور دیگر تحریم‌های شدیدی را علیه روسیه به دلیل جنگ علیه اوکراین اعمال کرده‌اند. آخرین محدودیت‌هایی که توسط G7 در نظر گرفته شده است، ممکن است تحریم تجاری فعلی که صادرات کالاهای لوکس و محصولات نظامی را ممنوع می‌ساخت، به محدوده‌ی بزرگ‌تری از کالاها همچون خودروهای مستعمل، لاستیک‌ها، لوازم آرایشی و پوشاک گسترش یابد.

منبع:
watcher.guru
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *