جیانکارلو: CBDCها باید از حریم خصوصی محافظت کنند

۲۳ اسفند ۱۴۰۱

کریستوفر جیانکارلو، رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالا معتقد است که ایالات متحده باید توسعه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را از «سکه‌های نظارتی» به سمت «سکه‌های آزادی» هدایت کند. جیانکارلو گفت که ایالات متحده باید با استفاده از فناوری فعلی استفاده شده توسط برخی از پروتکل‌های ارزهای دیجیتال، بر توسعه CBDC برای محافظت از «ارزش‌های دموکراتیک مانند آزادی بیان و حق حفظ حریم خصوصی» تأثیر بگذارد.

جیانکارلو که به دلیل دیدگاه طرفدارانه از ارزهای دیجیتال با نام مستعار «پدر رمزنگاری» شناخته می‌شود‌، یکی از بنیان‌گذاران پروژه دلار دیجیتال است که بر روی تحقیق در مورد پیامدهای CBDC ایالات متحده تمرکز دارد. او همچنین اظهار کرد:

 

ایالات متحده باید از «سکه آزادی» یا یک CBDC که سطح بالایی از حریم خصوصی را تضمین می‌کند، حمایت کند. یک CBDC می‌تواند از فناوری‌های رمزنگاری مانند «اثبات دانش صفر، رمزگذاری همومورفیک، و محاسبات چند جانبه» استفاده کند که به طرفین امکان می‌دهد بدون افشای اطلاعات اساسی، صحت یک گزاره رمزگذاری شده را ثابت کنند.

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *