سیرکل پروتکل انتقال میان زنجیره‌ای خود را معرفی کرد

۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

سیرکل، ناشر استیبل کوین یو‌اس‌دی‌سی (USDC) در 26 آوریل (6 اردیبهشت) از راه‌اندازی پروتکل انتقال میان زنجیره‌ای خود با پشتیبانی از دو بلاک‌چین خبر داد.

 

این محصول که پروتکل انتقال میان زنجیره‌ای (CCTP) نام دارد به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که به راحتی استیبل‌کوین یو‌اس‌دی‌سی را بین شبکه اتریوم و آوالانچ جابجا کنند سیرکل در یک بیانیه مطبوعاتی اشاره کرد، برنامه‌هایی که از این پروتکل استفاده می‌کنند به کاربران این امکان را می‌دهند که USDC را بین بلاک‌چین‌ها بسوزانند، مجددا تولید و سپس جابه‌جا کنند. این امر، روش قدیمی‌تر نقل و انتقالات زنجیره‌ای که شامل قفل کردن و ضرب دارایی‌ها است را از بین می‌برد.

 

سیرکل گفت:

در نهایت، مشتریان باید بتوانند با یو‌اس‌دی‌سی معامله کنند، بدون اینکه بدانند دارایی‌های آن‌ها در کدام بلاکچین وجود دارد.

 

اگرچه پروتکل انتقال میان زنجیره‌ای در حال حاضر تنها بر روی دو بلاک‌چین در دسترس است اما سیرکل می‌گوید که این محصول را در زنجیره‌های مختلف دیگر در طول سال 2023 در دسترس قرار خواهد داد.

منبع:
cryptoslate
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *