صرافی کریپتو دات کام اطلاعات اثبات ذخایر خود را منتشر کرد

صرافی کریپتو دات کام اثبات ذخایر خود را منتشر کرد
۲۰ آذر ۱۴۰۱

در پی سقوط صرافی FTX، صرافی‌های رمزارزی در تلاش هستند تا به مشتریان خود این اطمینان را دهند که سرمایه آنها امن است. ازین رو صرافی کریپتو دات کام Crypto.com مدارک اثبات ذخایر خود را که توسط شرکت مزارس Mazars حسابرسی شده است را در جهت دفاع از توانایی خود برای پوشش تعهدات مالی خود نسبت به مشتریان منتشر کرد.

گفته می‌شود این صرافی ارقام دقیقی در رابطه با دارایی‌ها و بدهی‌های (دین مالی صرافی به مشتریان) خود ارائه نکرده است.

اثبات ذخایر (POR) به شیوه فعلی دارای منتقدانی است که استدلال می‌کنند این روش از سوء مدیریت وجوه، بین حسابرسی‌ها جلوگیری نمی‌کند. درواقع POR در حال حاضر یک اسکرین‌شات از دارایی‌های صرافی در لحظه می‌باشد نه یک گزارش موجودی در گذر زمان. یک صرافی‌ به راحتی می‌تواند برای جعل ذخایر خود از دیگر پلتفرم‌ها قرض بگیرد یا با شرکت‌های حسابرسی تبانی کند. اثبات ذخایر فقط نشان دهنده دارایی‌های درون زنجیره‌ای صرافی می‌باشد اما اینکه دارایی‌ها از کجا می‌آیند و آیا دارایی‌ها برای هدف حسابرسی (یعنی موقتا) قرض گرفته شده اند یا خیر مشخص نمی‌شود.

بنابراین اگرچه هدف اثبات ذخایر (POR)، تشخیص شفافیت مالی شرکت‌های رمزارزی می‌باشد؛ اما نقطه ضعف‌هایی برای آن نیز وجود دارد. بنابراین نباید برای اعتماد به نقدینگی کافی یک صرافی به این مدارک اکتفا کرد.

 

مطالب مرتبط:

مدیر عامل صرافی کراکن: اثبات ذخایر به شیوه فعلی، بیهوده است

منبع:
coindesk.com
ملیحه حسینی

من در رشته متالوژی صنعتی تحصیل کردم. از سال 1401 تصمیم گرفتم در رسانه بلاک‌پست به تولید محتوا در مورد فناوری بلاک‌چین و صنعت جذاب ارزهای دیجیتال بپردازم. سعی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *