کسپرسکی: حملات فیشینگ رمز ارز در یک سال گذشته 40 درصد افزایش یافته است

۲۶ فروردین ۱۴۰۲

کسپرسکی، ارائه‌دهنده امنیت سایبری و ضد ویروس روسی اعلام کرد که حملات فیشینگ ارزهای دیجیتال در سال 2022، شاهد افزایش 40 درصدی نسبت به سال 2021 بوده است. این شرکت تعداد 5,040,520 حمله فیشینگ رمزنگاری را در سال 2022 شناسایی کرده است که در مقایسه با 3,596,437 حمله در سال 2021 روند افزایشی را نشان می‌دهد.

یک حمله فیشینگ معمولی شامل دسترسی به اطلاعات سرمایه گذاران از طریق وب سایت‌ها و کانال‌های ارتباطی جعلی است که کاملا شبیه به وب سایت‌ها و کانال‌های ارتباطی معتبر و اصلی است. سپس هکرها از کاربران می‌خواهند تا اطلاعات شخصی مانند کلیدهای خصوصی را به اشتراک بگذارند که در نهایت دسترسی غیرمجاز به کیف پول‌ها و دارایی‌ها را برای مهاجمان فراهم می‌کند.

در یک نظرسنجی که توسط کسپرسکی در سال 2022 انجام شد، مشخص شد از هر هفت نفر یک نفر تحت فیشینگ ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

به گفته کسپرسکی، «رمز ارزها همچنان نماد ثروتمند شدن سریع با کمترین تلاش هستند» که کلاهبرداران را به نوآوری در تکنیک‌های فیشینگ ترغیب می‌کنند تا سرمایه‌گذاران بی‌احتیاط را به دام اندازند.

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *