معاملات رمز ارز در ایران غیرقانونی است ولی مشمول مالیات می‌شوند

۱۷ بهمن ۱۴۰۱

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آقای داود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در نشست خبری اخیر خود گفته است: «به عنوان کارشناس اقتصاد به مردم توصیه می‌کنم وارد بازار رمز ارز نشوند، چون بسیار پرریسک است و نوسان زیادی دارد که ممکن است خیلی‌ها متضرر شوند؛ بنابراین این بازار خانمان سوز است.

او در ادامه افزود:

اگر کسی وارد این بازار شد، باید گفته شود این معاملات عملا غیر قانونی است و چون غیر قانونی است ممکن است تبعات دیگری هم داشته باشد. بنابراین ما با کمک بانک مرکزی سکوهای اجرای معاملات رمز ارز را پایش می‌کنیم.

 

داود منظور همچنین اطهار کرده است: « بانک مرکزی می‌تواند متوجه شود که کدام درگاه بانکی به معاملات رمز ارز اختصاص دارد ما هم می‌توانیم میزان معاملات را شناسایی کرده و هر درآمدی از این محل مشمول مالیات خواهد شد. منظور همچنین گفت: نقطه تبدیل رمز ارز به ریال قابل شناسایی است، البته تاکنون گزارشی از بانک مرکزی درباره میزان معاملات رمز ارزها دریافت نکرده ایم.»

منبع:
yjc
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *