سرقت 260 هزار دلاری از باگ ساعت زنگ دار اتریوم

سرقت 260 هزار دلاری از باگ ساعت زنگ دار اتریوم
۲۸ مهر ۱۴۰۱

 

گزارش شده است که یک اشکال در کد قرارداد هوشمند برای سرویس ساعت زنگ دار اتریوم مورد سوء استفاده قرار گرفته است و تاکنون نزدیک به 260000 دلار از این پروتکل سرقت شده است.

ساعت زنگ دار اتریوم به کاربران این امکان را می دهد تا با تعیین آدرس گیرنده، مبلغ ارسالی و زمان مورد نظر تراکنش، تراکنش های آینده را برنامه ریزی کنند. کاربران برای تکمیل تراکنش، باید اتریوم مورد نیاز را در دسترس داشته باشند و باید هزینه های گس (gas fees) اتریوم را از قبل پرداخت کنند.

بر اساس یک پست توییتری در 19 اکتبر از شرکت امنیتی بلاک چین و تجزیه و تحلیل داده PeckShield، هکرها موفق شدند از یک حفره در فرآیند (تراکنش برنامه ریزی شده) سوء استفاده کنند، که به آنها اجازه می دهد از هزینه های گس برگشتی از “تراکنش های لغو شده”، سود ببرند.

شرکت امنیتی Web3 Supremacy Inc نیز چند ساعت بعد، به‌روزرسانی‌ای ارائه کرد و به تاریخچه تراکنش‌های Etherscan اشاره می کند که نشان می‌داد؛ هکر(ها) تا کنون توانسته‌اند 204 اتریوم را به ارزش تقریبی 259800 دلار به سرقت ببرند.

علیرغم اینکه ماه اکتبر معمولاً ماه رونق بازار رمز ارز هاست، اما تاکنون مملو از هک بوده است. طبق گزارش Chainalysis در 13 اکتبر، در ماه اکتبر امسال 718 میلیون دلار هک صورت گرفته است که آن را به بزرگترین ماه برای فعالیت هک در سال 2022 تبدیل کرد است.

 

 

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *