به‌روزرسانی شانگهای اتریوم و انتظار صعود شدید قیمت اتریوم در درازمدت

۲۰ فروردین ۱۴۰۲

ویوک رامان(Vivek Raman)، محقق اتریوم اظهار کرده است: «اگرچه ممکن است به‌روزرسانی شانگهای بلاکچین اتریوم، تاثیر منفی کوتاه‌مدتی بر قیمت آن داشته باشد؛ اما منجر به صعود بسیاز زیاد قیمت توکن بومی آن «ETH» در میان مدت تا بلند مدت خواهد شد. زیرا سرمایه بیشتری را برای استیک کردن (سهام‌گذاری) جذب می‌کند و همچنین سبب افزایش امنیت شبکه می‌شود.»

به‌روزرسانی شانگهای در 12 آوریل (۲۳ فروردین) انجام خواهد شد و طی آن، شبکه به ولیدیتورها اجازه می‌دهد تا اتریوم‌های خود که از دسامبر 2020 (آذر ۱۳۹۹) برای اعتبارسنجی و حفظ امنیت شبکه قفل شده بودند را برداشت کنند.

پس از ارتقاء شانگهای، حدود 18 میلیون اتریوم برای برداشت در دسترس خواهد بود. به گفته رامان، این مساله ممکن است در کوتاه مدت منجر به فشار فروش برای اتریوم در «کوتاه مدت» شود.

با این حال او خاطرنشان کرد که قابلیت باز کردن قفل اتریوم‌های استیک شده (برداشت اتریوم‌های استیک شده) در «درازمدت»، ریسک یا احتمال ضرر مالی برای سرمایه‌گذاری در رمز ارز اتریوم را به طور اساسی کاهش می‌دهد. به عنوان مثال، زمانی که قفل اتریوم‌های استیک شده باز شود، افراد به ویژه سرمایه‌گذاران نهادی که پیش از آن نتوانستند در فرایند استیکینگ مشارکت داشته باشند، آسودگی خاطر و احساس اطمینان بیشتری خواهند داشت. به دنبال آن، با ورود سرمایه بیشتر جهت استیک اتریوم، امنیت شبکه نیز در طولانی مدت بهبود خواهد یافت؛ چراکه هرچه میزان بیشتری از توکن بومی یک بلاکچینِ بر پایه اثبات سهام (POS)، قفل یا استیک شود؛ به همان میزان حمله به بلاکچین هزینه‌ی بیشتری را می‌طلبد.

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *