پیشنهاد اویلر فاینانس به هکر: یا 20 میلیون دلار نگه دارید یا با قانون روبرو شوید

۲۴ اسفند ۱۴۰۱

پروتکل وام‌دهی اویلر فایننس (Euler finance) مبتنی بر بلاکچین اتریوم، در تاریخ 13 مارس (22 اسفند) به مبلغ 196 میلیون دلار از طریق یک حمله وام سریع (Flash Loan Attack) مورد سوءاستفاده قرار گرفت و هکر موفق شد میلیون‌ها دلار را از این پروتکل خارج کند. وام سریع به وامی که بدون نیاز به سرمایه اولیه یا وثیقه‌ و بر اساس قراردادهای هوشمند کنترل و اجرا می‌شوند، گفته می‌شود. در این نوع وام‌ها، زمانی عملیات وام‌دهی انجام می‌شود که مفاد قرارداد که شامل انجام یک کار خاص با وام (برای کسب سود) و بازپرداخت آن می‌باشد، انجام شود. در حمله وام سریع، مهاجمان طوری قرارداد هوشمند را دستکاری می‌کنند که گویی مبلغ وام را بازپرداخت کرده‌اند. آزمایشگاه اویلر با ارسال یک پیام با هکر اتمام حجت کرده است:

 

اگر هکر طی 24 ساعت، 90 درصد وجوهی را که دزدیده‌، برنگرداند؛ ما یک جایزه‌ی یک میلیون دلاری برای کسب اطلاعاتی که منجر به دستگیری هکر و بازگرداندن وجوه می‌شود، تعیین می‌کنیم.

درواقع، هکرها با برگرداندن 90 درصد از وجوه دزدیده شده (یعنی 176.4 میلیون دلار) می‌تواند حدود 20 میلیون دلار را نزد خود نگهداری کند. در غیر این صورت، هکر موردنظر باید منتظر عواقب قانونی آن باشد.

 

 

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *