DeFi قبل از گسترش به خرده فروشی نیاز به مقررات مناسب دارد

DeFi قبل از گسترش به خرده فروشی نیاز به مقررات مناسب دارد
۶ مهر ۱۴۰۱

 

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، در مورد گسترش امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و تأثیر آن بر اکوسیستم مالی سنتی صحبت کرده و خواستار مقررات مناسب شده است.

آقای پاول طی رویدادی که با عنوان «فرصت‌ها و چالش‌های توکنیزاسیون امور مالی» که در ۲۷ سپتامبر توسط بانک دو فرانس برگزار شد، گفت:

«مسائل ساختاری بسیار مهمی پیرامون عدم شفافیت» در اکوسیستم DeFi وجود دارد.

 

این اظهارات به دنبال نظرات آگوستین کارستنز، مدیر کل بانک تسویه بین المللی (BIS) بود که نسبت به تضاد بین DeFi و امور مالی سنتی ابراز نگرانی کرد. کارستنز اضافه کرد که «چالش بزرگی» که آنها (بانک‌های مرکزی و تنظیم‌کننده‌ها) با آن مواجه هستند این است که دنیای DeFi و رمز ارز، جهانی و بدون مرز است.

 

پاول همچنین اضافه کرد که با گسترش DeFi و شروع به تماس با مشتریان خرده‌فروشی، مقررات مناسب باید اعمال شود. نظرات نشان می دهد که پاول مطمئن است که DeFi علی رغم رکود فعلی بازار، رشد زیادی در آینده خواهد داشت.

 

طبق گزارش DefiLlama، ارزش کل قفل شده DeFi (TVL) از بالاترین رکورد اواخر دسامبر خود 71 درصد کاهش یافته و به حدود 62 میلیارد دلار رسیده است. این کاهش مطابق با بازارهای ارزهای دیجیتال است که با درصد مشابهی عقب نشینی کرده اند.

رئیس فدرال رزرو همچنین درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده (CBDC) صحبت کرد و اظهار داشت که اگر ارز دیجیتال راه اندازی شود، هیچ کس ناشناس نخواهد بود و شامل تأیید هویت برای کاربران می شود.

 

 

 

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *