سرانجام «کینگ‌مانی» به زانو درآمد؛ حبس و ممنوعیت فعالیت برای عاملان کلاهبرداری!

سرانجام «کینگ‌مانی» به زانو درآمد: حبس و ممنوعیت فعالیت برای عاملان کلاهبرداری!
۲۷ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش بلاک‌پست و به نقل از خبرگزاری میزان، در پی رسیدگی به پرونده کثیرالشاکی موسوم به «کینگ‌مانی» که طی ماه‌های گذشته در صدر اخبار قرار گرفته بود، سرانجام دادگاه حکم خود را در این خصوص صادر کرد. در این پرونده، سه نفر از اشخاص حقیقی و شرکت بادران گستران به جرم اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق کلاهبرداری شبکه‌ای با استفاده از رمزارز جعلی «کینگ‌مانی» به مجازات‌های سنگینی محکوم شدند.

مجازات‌های صادر شده

  • حبس‌های طولانی‌مدت: سه نفر از متهمان حقیقی به دلیل نقش کلیدی در این کلاهبرداری، به حبس‌های طولانی‌مدت محکوم شدند.
  • ممنوعیت فعالیت شغلی: شرکت «بادران گستران» که در این کلاهبرداری مشارکت داشته، به مدت دو سال از فعالیت شغلی با استفاده از هر گونه رمزارز منع شد.
  • پرداخت غرامت: متهمان این پرونده علاوه بر مجازات‌های حبس و ممنوعیت فعالیت شغلی، موظف به پرداخت معادل یورویی مطالبات شکات با احتساب ارزش ریالی ارز مذکور در زمان اجرای حکم شدند. این موضوع می‌تواند تا حدودی خسارات وارده به قربانیان این کلاهبرداری را جبران کند.

وضعیت پرونده

علی القاصی، رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به قطعیت رأی دادگاه برای متهمان مذکور، خاطرنشان کرد که پرونده سایر اتهامات، متهمان و شکات همچنان مفتوح است و در حال رسیدگی می‌باشد. این موضوع نشان می‌دهد که هنوز ابعاد دیگری از این پرونده باقی مانده و ممکن است در آینده افراد دیگری نیز به جرم مشارکت در این کلاهبرداری محکوم شوند.

اهمیت این پرونده

پرونده «کینگ‌مانی» یکی از بزرگترین پرونده‌های کلاهبرداری رمزارز در ایران است. این پرونده نشان می‌دهد که کلاهبرداری در این حوزه رو به افزایش است و لازم است تمهیدات بیشتری برای مقابله با آن اندیشیده شود.

اخبار مرتبط:

دادگاه پروژه کلاهبرداری کینگ مانی روز چهارشنبه 3 خرداد برگزار می‌شود

منبع:
mizanonline.ir
faeze salimi

نویسنده در حوزه ارزهای دیجیتال هستم. با اینکه پیشینه تحصیلی من در رشته مهندسی صنایع است، اما علاقه وافر من به دنیای رمز ارزها، مسیر شغلی‌ام را به سمت نویسندگی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *