وزیر دارایی هند: تنظیم مقررات ارز‌های دیجیتال در اولویت ما قرار دارد

وزیر دارایی هند: تنظیم مقررات ارز‌های دیجیتال در اولویت ما اقرار دارد
۱۱ آبان ۱۴۰۱

وزیر دارایی هند، نیرمالا سیتارامان، گفت: در حالی که برای تصدی ریاست گروه G20 آماده میشویم؛ می‌خواهیم نشان دهیم که کشور با فناوری مالی دیجیتال به سرعت در حال حرکت به جلو است.  وزیر دارایی اضافه کرد که مقررات ارز‌های دیجیتال یکی از اولویت های هند در دوران رهبری گروه G20 خواهد بود، اما به حمایت سایر اعضا نیاز داریم.

به گفته سیتارامان، هند باید با سازمان‌هایی از جمله صندوق بین‌المللی پول، هیئت ثبات مالی و سازمان همکاری اقتصادی همکاری کند تا اطمینان حاصل شود که رمزارزها می‌توانند با همه کشورهایی که در آن حضور دارند، تنظیم شوند؛ زیرا هیچ کشوری نمی‌تواند به تنهایی سعی کند قوانین مربوط به دارایی های رمزنگاری شده را تنظیم کند. ریاست G20 پس از تحویل از اندونزی در دسامبر به هند واگذار می‌شود.

وزیر دارایی گفت در حالیکه ارزهای دیجیتال به دلیل امکان تراکنش‌هایی که برای «تامین مالی مواد مخدر»، «تامین مالی تروریسم» یا «فقط بازی کردن سیستم بانکی» مورد استفاده قرار می‌گیرد، تنظیم مقررات در راستای تامین منافع ملی هند است. او از اعضای G20 خواست تا در مورد سیاست‌ گذاری‌ها هماهنگ شوند تا ببینند چگونه می‌توانند به بهترین نحو دارایی‌های رمزنگاری را مدیریت کنند.

در ماه ژوئیه، سیتارامان خواستار همکاری جهانی در مورد ارزهای دیجیتال و در عین حال پرداختن به خطرات بالقوه برای ثبات مالی شد. بانک مرکزی هند یا RBI در سال 2018 بانک‌ها را از ارائه خدمات به شرکت‌های رمزنگاری منع کرد. این ممنوعیت توسط دادگاه عالی کشور در سال 2020 لغو شد. از آن زمان، بانک مرکزی به طور دوره‌ای هشدارهایی را در مورد دارایی‌های دیجیتال و تهدید اقتصاد هند از سوی آن صادر می‌کند.

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *