نماینده سابق کنگره: توقیف بانک سیگنچر توسط دولت پیامی ضد رمزنگاری دارد

۲۳ اسفند ۱۴۰۱

نهادهای تنظیم‌گر قوانین در آمریکا اعلام کردند که به منظور محافظت از سپرده‌گذاران و ثبات سیستم مالی ایالات متحده، کنترل سیگنچر بانک (Signature Bank) را در دست گرفته‌اند. روز جمعه، سپرده‌گذاران سیگنچر بانک که از ورشکستگی ناگهانی بانک سیلیکون ولی وحشت‌زده شده بودند، بیش از 10 میلیارد دلار از سپرده‌های خود را برداشت کردند. هجوم مشتریان به بانک سیگنچر برای خالی کردن حساب خود سبب ورشکستگی سومین بانک بزرگ آمریکا شد. بارنی فرانک، یکی از اعضای هیئت مدیره و نماینده سابق کنگره گفت: «هیچ دلیل عینی واقعی برای توقیف سیگنچر وجود نداشت. در عوض، نهادهای تنظیم‌گر قوانین می‌خواستند یک پیام ضد رمزنگاری بسیار قوی ارسال کنند و بانک سیگنچر تبدیل به یک نماد برای ارسال این پیام شده است.»

سیگنچر بانک در سال 2018 درهای خود را به روی صنعت ارزهای دیجیتال گشود. این بانک یک شبکه پرداخت 24 ساعته برای مشتریان رمزنگاری ایجاد کرد و 16.5 میلیارد دلار سپرده از مشتریان مرتبط با دارایی‌های دیجیتال داشت.

منبع:
cnbc
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *