کلاهبرداری رمزارزی یک پدر و دختر در تهران!

کلاهبرداری رمزارزی یک پدر و دختر در تهران!
۲ بهمن ۱۴۰۲

پلیس فتا تهران از یک پرونده کلاهبرداری خبر داد که تاکنون بیش از 40 شاکی داشته و مبلغی بیش از هزار میلیارد ریال سرقت شده است. سارقان، با ترفند سرمایه‌گذاری در بازار رمزارز قربانیان را فریب می‌دادند.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی رییس پلیس فتا اعلام کرد:

پس از شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری یک میلیارد ریالی به بهانه سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارزها، پرونده در دستور کار پلیس فتای پایتخت قرار گرفت.

به گفته گودرزی، شاکی توضیح داده است که در شبکه اجتماعی اینستاگرام با یک پدر و دختر آشنا شده که ادعای سرمایه‌گذاری‌های کلان و پرسود در حوزه رمزارزها را داشته‌اند. این پدر و دختر پس از جلب اعتماد شاکی، مبلغ یک میلیارد ریال بابت سرمایه‌گذاری از وی دریافت کرده‌اند، اما پس از مدتی دیگر جواب تماس‌های شاکی را نداده و سودی نیز به او پرداخت نکرده‌اند.

سرهنگ معظمی گودرزی افزود:

کارشناسان پلیس فتای تهران بزرگ با بررسی‌‌های اولیه متوجه شدند این پدر و دختر از سابقه‌داران جرایم سایبری هستند و مدتی است با پوشش مشاوران رمزارز در تهران بزرگ اقدام به فعالیت‌های مجرمانه می‌کنند.

وی تصریح کرد که با اقدامات فنی پلیس، هویت متهمان شناسایی و آن‌ها در حین کلاهبرداری از فرد دیگری دستگیر شده‌اند. رییس پلیس فتای پایتخت، با اشاره به افزایش تعداد شاکیان به بیش از 40 نفر خاطرنشان کرد که در بررسی‌های بعدی مشخص شد دو نفر دیگر نیز در این باند فعال بوده‌اند که شناسایی و دستگیر شدند.

این افراد در طی بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف کردند و همچنین قرار است که برای هر چهار متهم پرونده‌ی جدا تشکیل شود.

منبع:
cyberpolice.gov.ir
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *