پژوهشکده آلامدا وام 200 میلیون دلاری را بازپرداخت میکند

پژوهشکده آلامدا وام 200 میلیون دلاری را بازپرداخت میکند
۲۹ شهریور ۱۴۰۱

 

طبق یک پرونده قضایی از 19 سپتامبر، پژوهشکده آلامدا Alameda Research یک وام 200 میلیون دلاری را به شرکت ورشکسته رمزنگاری وویجر دیجیتال Voyager Digital بازپرداخت خواهد کرد. این بازپرداخت باعث می شود که آلامدا  160 میلیون دلار وثیقه دریافت کند. شرکت سهام خصوصی “پژوهشکده آلامدا”  مربوط به بنیانگذار FTX سام بانکمن-فرید در هنگ کنگ است.

 

وام به بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) بازپرداخت خواهد شد. طبق یک سند دادگاه که شب گذشته ارائه شد، پژوهشکده آلامدا هزینه های اصلی و وام را به مبلغ 6553 بیت کوین (تقریباً 128 میلیون دلار) و 51204 اتر (حدود 70 میلیون دلار) بازپرداخت خواهد کرد. علاوه بر این، مبالغ کمتری را در هفت رمز ارز دیگر بازپرداخت خواهد کرد. طبق این درخواست، وام ها باید تا 30 سپتامبر بازپرداخت شوند.

وویجر یکی از شرکت‌های بزرگی بود که در طول سقوط ارز های دیجیتال در سال 2022 به زیر کشیده شد چرا که این شرکت رابطه تنگاتنگی با Terra داشت و این موضوع باعث شد که همزمان با از بین رفتن Terra، این شرکت نیز فروبپاشد. همراه با Voyager Digital، Three Arrows Capital، Babel Finance و Celsius به دلیل قرار گرفتن در معرض Terra، بدترین شرکت‌هایی بودند که آسیب دیدند.

 

از سوی دیگر، FTX و Alameda شرکت هایی را که در این سقوط ورشکست شدند را خریداری کرده یا در تلاش برای به دست آوردن آنها بوده اند. با این حال، بانکمن-فرید، رئیس FTX و Alameda ادعا می کند که همه اینها در جهت حسن نیت صنعت است.

 

 

منبع:
watcher.guru
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *