ماجرا هک گالا گیمز و سرقت 200 میلیون دلاری ارز GALA

ماجرا هک گالا گیمز و سرقت 200 میلیون دلاری ارز GALA
۱ خرداد ۱۴۰۳

بر اساس گزارش‌ها، پروژه GALA ساعاتی پیش مورد حمله قرار گرفت و مهاجمین 5 میلیارد توکن (به ارزش 236 میلیون دلار) ضرب کردند.

مدیر‌عامل Gala Games می‌گوید کنترل‌های داخلی به هم خورده است و مقصر یک «حادثه امنیتی» قرارداد هوشمند اخیر است که یک هکر موفق به سرقت و فروش 236 میلیون دلار توکن GALA شد.

پیش از این در 20 می در ساعت 7:32 بعد از ظهر UTC، ناظران بلاک چین گزارش دادند که 5 میلیارد توکن گالا به ارزش حداقل 200 میلیون دلار (قیمت در آن زمان) تخمین زده می‌شود توسط هکر‌ها به فروش رسیده است.

داده‌ها نشان می‌دهد که GALA به پایین‌ترین سطح 24 ساعته خود یعنی 0.037 دلار رسیده است که در زمان نگارش این مقاله کمی بهبود یافته است و با قیمت 0.048 دلار معامله می‌شود.

اریک شیر مایر، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Gala Games در پستی در پلتفرم X نوشت:

ما یک حادثه داشتیم که در آن مهاجمین 5 میلیارد توکن (به ارزش 236 میلیون دلار) ایجاد کردند. آنها تا کنون با فروش این توکن‌ها 6000 واحد اتریوم دریافت کردند و 186 میلیون دلار GALA را در اختیار دارند. 

وی افزود:

ما کنترل های داخلی خود را از دست دادیم. این نباید اتفاق می‌افتاد. ما اقداماتی را انجام می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که دیگر تکرار نمی‌شود.

اریک شایر مایر گفت گالا «مشکل را شناسایی کرد» و «دسترسی غیرمجاز به قرارداد GALA» را حذف کرد. او افزود که قرارداد اتریوم آن ایمن است و هرگز به خطر نیفتاده است.

موسس گالا گیمز نوشت:

 گالا گیمز معتقد است که فرد مسئول را شناسایی کرده و با FBI، وزارت دادگستری ایالات متحده و شبکه ای از مقامات بین المللی کار می‌کند.

صفحه رسمی Gala Games در X اضافه کرد که «حادثه امنیتی مربوط به توکن GALA مهار شده و آدرس کیف پول هکر مسدود شده است.»

بنیاد گالا و اریک شایر مایر فاش نکردند که چه کسی مسئول این حادثه است یا اینکه چگونه آن شخص به قرارداد GALA دسترسی پیدا کرده است.

گالا گیمز به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

در ماه آگوست، Schiermeyer و یکی از بنیانگذاران Wright Thurston به نمایندگی از Gala Games علیه یکدیگر شکایت کردند.

ترستون ادعا کرد که اریک شایر مایر باعث شده است که «Gala میلیون‌ها دلار از دارایی‌های شرکت را بفروشد» و اریک شایر مایر ادعا کرد که «ترستون 130 میلیون دلار GALA را دزدیده است.»

🔻اخبار مرتبط:

آغاز نبرد حقوقی میان بنیان‌گذاران گالا گیمز!

منبع:
cointelegraph
ساره رضایی

...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *