آلمان مجوز توکنیزه کردن سهام شرکت‌ها را صادر کرد

۱۷ فروردین ۱۴۰۲

وزارت دارایی آلمان لایحه‌ای را تصویب کرد که طبق آن شرکت‌ها مجاز به توکنیزه کردن سهام خود می‌شوند. بر اساس این قانون، شرکت‌های سهامی عام می‌توانند سهام خود را از طریق «سهام رمزارزی» ارائه کنند. در حقیقت، شرکت‌ها قسمتی از سرمایه خود را از طریق فروش سهام تامین می‌کنند و این سهام می‌تواند به دو صورت سنتی و یا الکترونیکی صادر شوند. سهام الکترونیکی نیز می‌تواند بر روی یک دفتر ثبت مرکزی و یا بر روی بک بلاکچین ثبت شود. بنابراین منظور از سهام رمزارزی (Crypto Shares)؛ سهامی است که توسط شرکت‌ها بر روی دفتر کل توزیع شده یک بلاکچین ثبت می‌شوند. کریستین لیندنر (Christian Lindner)، وزیر دارایی آلمان اظهار کرد: «ما می‌خواهیم آلمان به بهترین و اصلی‌ترین مکان برای استارتاپ‌ها و شرکت‌های در حال رشد تبدیل شود.»

برخی از تحلیل‌گران معتفدند که قانون‌گذاران روشنفکر آلمانی بر خلاف قانون‌گذاران آمریکایی و اقدامات سخت‌گیرانه آن‌ها، جان تازه‌ای به صنعت ارزهای دیجیتال می‌بخشند. اگرچه این اقدام آلمان، به طور مستقیم به بازار ارزهای دیجیتال ارتباط ندارد؛ اما می‌توان آن را حرکتی رو به جلو برای قانونی شدن توکنیزه کردن دارایی‌های واقعی دانست.

علاوه بر این، هفته گذشته دومین بازار بزرگ بورس در آلمان، مجوز حضانت از دارایی‌های دیجیتالی سرمایه‌گذاران نهادی را دریافت کرده است. از این رو، این اقدامات سبب شده است که آلمان به عنوان یکی کشورهای دوستدار ارزهای دیجیتال در اروپا در نظر گرفته شود.

منبع:
beincrypto
ملیحه حسینی

من در رشته متالوژی صنعتی تحصیل کردم. از سال 1401 تصمیم گرفتم در رسانه بلاک‌پست به تولید محتوا در مورد فناوری بلاک‌چین و صنعت جذاب ارزهای دیجیتال بپردازم. سعی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *