قوانین جدید تجارت رمز ارز در هنگ کنگ

قوانین جدید تجارت رمز ارز در هنگ کنگ
۹ آبان ۱۴۰۱

دولت شهر هنگ‌کنگ اخیراً در صدر اخبار ارزهای دیجیتال قرار گرفت. کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ اعلام کرد که مقررات سختگیرانه موجود در مورد تجارت رمز‌ارز را کاهش میدهد تا راه را برای سرمایه گذاران خرد هموار کند.

در اطلاعیه اخیر تنظیم کنندگان اشاره شده است که قوانین جدید برای «توسعه پایدار و مسئولانه» شامل دسترسی سرمایه گذاران خرده به ارزهای دیجیتال از طریق “صندوق های قابل معامله در بورس” یا (ETF) می شود.

اقدام اخیر دولت به عنوان بخشی از هدف شهر برای بازسازی شهرت خود به عنوان یک مرکز مالی برجسته صورت می گیرد. علاوه بر این، مقامات سعی دارند که “در مورد خطرات برای سرمایه گذاران خرد” هشدار های لازم را به مردم بدهند. دولت امیدوار است با ترویج ترتیبات نظارتی مناسب برای رمزارزها و ارائه آموزش، به این مهم دست یابد.

 

آیا هنگ کنگ به مرکز ارزهای دیجیتال آسیا تبدیل خواهد شد؟

طی دو سال گذشته، جهان شاهد سقوط ارز‌های دیجیتال در آسیا بود. ممنوعیت شدید بر ارزهای دیجیتال در چین باعث فرار سرمایه گذاران از این کشور شد. در سنگاپور نیز از سرمایه گذاران خرد خواسته شد تا قبل از خرید رمزارز آزمایشی انجام دهند. دولت حتی به سرمایه گذاران توصیه کرد که استفاده از “کارت های اعتباری ارزهای دیجیتال” خودداری کنند.

در این میان، هنگ کنگ در حال پیاده سازی طرح‌های بزرگی در رابطه با ارزهای دیجیتال است. طبق گزارش‌های اخیر، انتظار می‌رود این دولت شهر در مارس 2023 به تجارت خرده‌فروشی رمز ارز اجازه فعالیت دهد.

 

منبع:
watcher.guru
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *