هنگ کنگ بخشنامه‌ای جهت نگهداری رمزارزها ارائه کرد

هنگ کنگ رهنمودهای مقدماتی برای نگهداری رمزارزها را ارائه کرد
۲ اسفند ۱۴۰۲

اداره پولی هنگ کنگ (HKMA)، روز سه‌شنبه، یک بخشنامه 11 صفحه‌ای درباره استانداردهای خود جهت توکن‌سازی و نگهداری دارایی‌های دیجیتال برای نهادهای مجاز محلی منتشر کرد. این سند از نهادها می‌خواهد ریسک‌ها را ارزیابی و منابع کافی را برای مدیریت ریسک خدمات نگهداری رمزارز خود اختصاص دهند.

همچنین HKMA از نهادهای مجاز خواسته است تا دارایی‌های مشتریان را از دارایی‌های شرکت جدا کنند و برنامه‌هایی برای جلوگیری از دسترسی دیرهنگام یا از دست رفتن دارایی‌ها مشتریان به دلیل سرقت، کلاهبرداری، بی‌دقتی یا سایر سوءاستفاده‌ها داشته باشند. الزامات دیگر در این بخشنامه شامل افشای کامل ریسک‌های احتمالی و رعایت قوانین ضد پولشویی است.

نهادهای مجاز باید ظرف 6 ماه از تاریخ صدور بخشنامه، HKMA را از پایبندی به استانداردهای مورد انتظار مطلع کنند. این رهنمودها بعد از تلاش هنگ کنگ برای پس گرفتن جایگاه رمزارزی خود در آسیا صادر شده‌ است.

هنگ کنگ از ژوئن 2023 (خرداد 1402) سیستم نظارتی صدور مجوز برای پلتفرم‌های معاملاتی رمزارز را آغاز کرده است. تاکنون دو پلتفرم HashKey و OSL در هنگ کنگ مجوز فعالیت گرفته‌اند که به آن‌ها امکان ارائه خدمات به خرده‌فروشان را می‌دهد.

منبع:
theblock
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *